You are currently viewing Voley League: Μίλωνας – ΠΑΟΚ 1-3
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας 1-3 τον Μίλωνα. Και παρέμεινε ζωντανός για τη διεκδίκηση του φετινού πρωταθλήματος στη Voley League.

Ο ΠΑΟΚ το τελευταίο καιρό δεν ήταν καθόλου καλός, αφού προερχόταν από τρεις ισάριθμες ήττες, με πολύ κακές εμφανίσεις. Ωστόσο αυτό σταμάτησε με τον Μίλωνα, καθώς εάν και δυσκολεύτηκε πήρε τη νίκη με 1-3. Και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες του για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο σετ, η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα. Αφού με όπλο το πολύ καλό σερβίς τους και εκπληκτικές άμυνες, έφτασαν να προηγούνται με 12-15 και 18-22 και εν τέλι διαμορφώσαν το 0-1.

Στο δεύτερο σετ, η ομάδα της Νέας Σμύρνης μπήκε φορτσάτα. Καθώς προηγήθηκε με διαφορά 4 πόντων στις αρχές του σετ. Ωστόσο η ομάδα του Καλμαζίδη αντέδρασε και γύρισε το ματς και προηγήθηκε με 13-16. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση και ισοφάρισαν σε 18-18. Αλλά οι Ασπρόμαυροι σοβαρεύτηκαν και έκαναν το 22-25 και το 0-2 στα σετ.

Στο τρίτο σετ λίγο η χαλάρωση και λίγο τα πολλά λάθη των Ασπρόμαυρων, έφεραν τους γηπεδούχους να προηγούνται με 23-17, με αποτέλεσμα να είναι ένα βήμα από το συγκεκριμένο σετ και τη μείωση του. Οι φιλοξενούμενοι όμως μείωσαν στο σκορ σε 23-21, αλλά μέχρι εκεί ήταν καθώς η ομάδα του Ψάρα πήρε το σετ με 25-22 και μείωσε σε 1-2 στα σετ.

Στο τέταρτο σετ, οι Νεοσμυρνιώτες μπήκαν πολύ καλύτερα, αφού προηγήθηκαν στο ξεκίνημα με 3-0. Αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν αφού έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να προηγηθούν σε 6-10 και στο 13-17 και χωρίς να υποτιμήσουν ξανά τον αντίπαλο έφτασαν στο 21-25 και στο 1-3. Έτσι πήραν αυτή τη νίκη και παρέμειναν ζωντανή για την υπόθεση τίτλος στο πρωτάθλημα

Τα σετ: 19-25, 22-25, 25-22, 21-25