You are currently viewing Φουλ για πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός 3-0 τον Ολυμπιακό
Φουλ για πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός αφού κατατρόπωσέ τον Ολυμπιακό μόλις σε 70 λεπτά με 3-0 σετ,  σε ένα ανεπανάληπτο πάρτι στο Μαρούσι.
  • Post category:ΒΟΛΕΪ
  • Post author:

Φουλ για πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός αφού κατατρόπωσέ τον Ολυμπιακό μόλις σε 70 λεπτά με 3-0 σετ,  σε ένα ανεπανάληπτο πάρτι που στήθηκε στο κλειστό στο Μαρούσι.

Ο Παναθηναϊκός παρουσιάστηκε εντυπωσιακός επικρατώντας με 3-0 του λίγου Ολυμπιακού και πλέον βρίσκεται στο +5, κάνοντας άλμα τίτλου!

Το σημερινό τρίποντο είναι το τρίτο φετινό και πλέον οι πράσινοι είναι το +5.

Tο τριφύλλι μετά και από αυτή την νίκη έφτασε τους 22 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση το πρωταθλήματος.

Το σημαντικό είναι ότι αύξησε τη διαφορά του από τον Ολυμπιακό και τον Φοίνικα που έχουν 17 βαθμούς.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου είναι αήττητη στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

Ακολουθεί βέβαια την επόμενη αγωνιστική άλλο ένα μεγάλο ματς αφού θα ταξιδέψει στην Σύρο για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα του Φοίνικα Σύρου.

Ο Ολυμπιακός από την άλλη θα κοντραριστεί την επόμενη αγωνιστική με την ομάδα της Κηφισιάς.

Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι σε όλους τους τομείς, κυριαρχώντας πάνω στο φιλέ –μπλοκ, ενώ είχε έναν ιδιαίτερα καλό και αποτελεσματικό Ντεν Ντρις,

όπου μαζί με τους που σε Πρωτοψάλτη και Ανδρεόπουλο δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Ολυμπιακό να αντιδράσει.

Οι ερυθρόλευκοι από την άλλη,

οι οποίοι προερχόταν από τη μεγάλη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ… δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να απειλήσει,

παράλληλα με το ότι έχασαν από το πρώτο σετ τον Παγιένκ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ κακοί στην υποδοχή και με πάρα πολλά λάθη κυρίως στο δεύτερο σετ.

Ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο σετ με 25-20 με την ομάδα του Ολυμπιακού στη συνέχεια καταρρέει ,

χάνοντας το δεύτερο με 25-11 και το τρίτο σετ με 25-18.