You are currently viewing Η Βέροια απέδρασε με το διπλό από τον Βόλο!
Η Βέροια πέρασε με 0-2 από την έδρα του Ολυμπιακού Βόλου. Και βρέθηκε πολύ κοντά στη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Βέροια ήταν κυρίαρχη από την αρχή μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, με τον τοπικό Ολυμπιακό Βόλου. Με αποτέλεσμα να επικρατήσει εύκολα με 0-2 και να δώσει συνέχεια στο τρομερό σερί στο πρωτάθλημα και να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση της πρωτιάς στο βαθμολογικό πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά, για την ομάδα της Βέροιας. Αφού στο 16ο λεπτό πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον μόνιμο σκόρερ της τον Πασά. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου  διαχειρίστηκε πολύ καλά το υπέρ της αποτέλεσμα και πήγαν προηγούμενη στο σκορ στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε πάλι με την Βέροια. Να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να ψάχνει το γκολ, όπου θα την έδινε και τους τρεις βαθμούς. Εν τέλι το βρήκαν στο 66ο λεπτό με δράστη τον Πεταυράκη.

Οι Βολιώτες από τη μεριά τους, είχαν μία τεράστια ευκαιρία στο 77ο λεπτό με τον Φιλίποβιτς, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε την απέκρουσε ο Βελλίδης. Έτσι αυτό το 0-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν σε μία πολύ σημαντική νίκη, με αποτέλεσμα να βρεθούν πολύ κοντά στην απευθείας άνοδο για τη Super League 1.

Ολυμπιακός Βόλου (Καβακάς): Ξενοδόχοβ, Γραικός, Σκοπελίτης, Φιλίποβιτς, Μαρκοπουλιώτης, Μάγνκα (53? Ντιαμπί), Κόλα (84? Χατζής), Κουντουριώτης (76? Κατσούκης), Σιαφά (84? Κότος), Γκαργκαλιτζίδης (53? Ντος Σάντος), Βερνάρδος.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μούχαλης, Πεταυράκης, Δημόπουλος (71 Μπλέτσας), Μαραγκός, Κάτσε, Μούργος (46 Ορφανίδης), Γαβριηλίδης (86 Αλί Αντέμ), Καπνίδης, Πόζογλου (71 Φοφανά), Πασάς (78 Κούατενγκ).