You are currently viewing Το δολοφονικό βλέμμα που έδωσε η Πάουλα Μπαντόσα στον πατέρα του Τσιτσιπά

Επεισόδιο φαίνεται να είχαν η Πάουλα Μπαντόσα και ο πατέρας του Στέφανου Τσιτσιπά, Απόστολος. Το οποίο συνέβη, κατά την διάρκεια του αγώνα του γιου του, απέναντι στον Άντι Μάρεϊ, για τον δεύτερο γύρο στο Wimbledon. Και έγινε αφού ο Απόστολος γύρισε πίσω που καθόταν η κοπέλα του Στέφανου και της είπε κάτι. Με αυτήν να αντιδράει, δίνοντας του ένα δολοφονικό βλέμμα, ενώ σταμάτησε και να χειροκροτά.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, έπαιζε απέναντι στον Άντι Μάρεϊ, για τον δεύτερο γύρο του Wimbledon, με την κοπέλα του, Πάουλα Μπαντόσα, να δίνει το παρόν. Στον συγκεκριμένο αγώνα έγινε διακοπή, λόγω προχωρημένης ώρας. Με τον Βρετανό να έχει το προβάδισμα, με 2-1 σετ. Ενώ θα δοθεί συνέχεια στο παιχνίδι, την Παρασκευή 7 Ιουλίου, μετά τις 17:00.

Μετά από δύο ώρες και 54 λεπτά, το παιχνίδι διακόπηκε, καθώς είχε πάει 23:00, με τους Βρετανούς να τηρούν αυστηρά το πρωτόκολλο. Έτσι αποφάσισαν να συνεχιστεί την Παρασκευή, στο κεντρικό κορτ, μετά την αναμέτρηση του Αλκαράθ με τον Μούλερ.

Πρόκειται για την τέταρτη σερί ημέρα, που θα παίξει ο Τσιτσιπάς. Και αυτό επειδή και ο αγώνας που έπαιξε την Τρίτη, διακόπηκε λόγω βροχής και ολοκληρώθηκε την Τετάρτη. Αυτός που θα αναδειχθεί νικητής, θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Λάζλο Τζέρε, το Σάββατο 8 Ιουλίου.

Κατά την διάρκεια του αγώνα με τον Μάρεϊ, συνέβη ένα αναπάντεχο γεγονός, ανάμεσα στην Πάουλα Μπαντόσα και τον Απόστολο Τσιτσιπά. Η κοπέλα του Στέφανου, πήγε για ακόμα μια φορά στο box του, για να παρακολουθήσει τον αγώνα του. Όμως αυτή τη φορά, δεν έκατσε δίπλα από τον πατέρα του, αλλά στην από πίσω σειρά.

Όταν κάποια στιγμή ο Απόστολος χειροκροτούσε, γύρισε προς το μέρος της και της είπε κάτι. Εκείνη κατευθείαν σταμάτησε να χειροκροτά και τον κοίταξε με ένα πολύ εχθρικό βλέμμα. Χωρίς βέβαια να έχει γίνει γνωστό, τι ήταν αυτό που ειπώθηκε. Όλα αυτά, συνέβησαν μετά τις αγκαλιές, στον αγώνα της Τετάρτης μετά τη νίκη του Στέφανου.