You are currently viewing Συνέχιζε τις υψηλές πτήσεις η Έβερτον!
H Έβερτον πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα της Μπράιτον με 0-2. Και ξεκίνησε εντυπωσιακά τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Η Έβερτον πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στην έδρα της Μπράτον. Μία ομάδα η οποία δυσκολεύει πολύ τα Ζαχαρώτα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους δύο αντιπάλους να θέλουν να παίξουν επιθετικά και να φτάσουν στη μεγάλη αυτή νίκη. Το γκολ το πέτυχαν όμως οι φιλοξενούμενοι στο 41ο λεπτό με σκόρερ τον Γκρέι.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Ζαχαρωτά κατάφεραν βρήκαν νωρίς το δεύτερο τέρμα, στο 58ο λεπτό με δράστη τον Κάλβερτ Λούις. Και παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να μειώσουν το σκορ. Παρέμεινε αυτό το σκορ μέχρι το τέλος του ματς. Με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το Διπλό από αυτή την έδρα, μετά από 48 χρόνια. Και πλέον δείχνει ικανή να απειλήσει τους μεγάλους της κατάταξης, όπως είναι η Τσέλσι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η σημαντική νίκη της Λέστερ 1-2 μέσα στη Νόριτς. Ενώ η Μπρέντφορντ έμεινε όρθια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Άστον Βίλα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1.

Πάμε να δούμε τα σημερινά αποτελέσματα, αλλά και τα αυριανά παιχνίδια, όπου είναι τα εξής: