You are currently viewing Super League: Τα Όσκαρ και τα βατόμουρα της 2ης αγωνιστικής
Η Super League πέρασε στην 2η αγωνιστική της και το sportcycles μοιράζει τα Όσκαρ και τα βατόμουρα αναφορικά με το τι έγινε στα παιχνίδια.

Super League: Ο μεγάλος χαμός έγινε στο ΟΦΗ-ΑΕΚ 3-3. Το Όσκαρ πάει στην κρητική ομάδα. Που κατάφερε να βάλει τρία γκολ στα τελευταία 20 λεπτά και να πάρει την ισοπαλία. Μεγάλο βατόμουρο στον Μιλόγεβιτς που με τις αλλαγές του κατάφερε να χαλάσει την συνοχή της ΑΕΚ. Επίσης ο διαιτητής Φωτιάς και ο VAR Σκουλάς τα έκαναν μαντάρα. Δεν έδωσαν φάουλ στον Βράνιες στο 1-3 του ΟΦΗ. Και αποβλήθηκε λανθασμένα ο Λιβάι Γκαρσία.

Μόνο βατόμουρο για τα όσα έγιναν στο Λαμία-Ολυμπιακός 1-2. Και αυτό για τον πρωταθλητή. Που έβαλε δύο γκολ με ισάριθμες τελικές στο πρώτο ημίχρονο. Και στο δεύτερο 45λεπτο ήταν άκρως απογοητευτικός. Έκανε την Λαμία να φαίνεται σαν την… Ρεάλ Μαδρίτης. Άγιο είχαν οι Πειραιώτες που δεν ισοφαρίστηκαν. Δεν είναι εικόνα αυτή…

Στο Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 0-1 το Όσκαρ πάει στον Πασχαλάκη. Πολλές οι σωτήριες επεμβάσεις που έκανε. Και που έδειξε πως αν το μυαλό είναι μέσα σο κεφάλι του μπορεί να κάνει καριέρα. Κι ένα μεγάλο μπράβο στον Βιεϊρίνια που έδειξε πως το έχει με τα πέναλτι.

Την πάτησε ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε το Σάββατο. Κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο οποίος πήρε τη νίκη και μαζί το Όσκαρ της αγωνιστικής. Γιατί οι Γιαννιώτες νίκησαν και τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα τους. Έβγαλαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα δύο δύσκολ ματς. Και είναι στην κορυφή. Κι όλα αυτά ενώ στα φιλικά τους έδειχναν μια εικόνα που παρέπεμπε σε ομάδα Β’ Εθνικής.

Για τους πράσινους αυτή την φορά το βατόμουρο πάει στον Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Για τον τρόπο που προετοίμασε την ομάδα. Και τις παρεμβάσεις που δεν έκανε στο παιχνίδι.

Συνεχίζοντας ο Βόλος ήταν εξαιρετικός στην Ριζούπολη με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Νίκησε 3-1 και επίσης μοιράζεται την κορυφή με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εξαιρετικό ξεκίνημα.

Στο Περιστέρι ο Παναιτωλικός έκανε την ανατροπή για να νικήσει με 2-1 τον Ατρόμητο. Το Όσκαρ πάει στον Γιάννη Αναστασίου. Τον τεχνικό της ομάδας του Αγρινίου. Με τις αλλαγές του στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησε την ομάδα να κάνει την ανατροπή.

Φυσικά ένα Όσκαρ και στον Ιωνικό. Την Παρασκευή νίκησε τον Άρη με 1-0. Τον Άρη που με τις τόσες καλές μεταγραφές έχει πάρει έναν βαθμό σε δύο παιχνίδια. Με τον Άκη Μάντζιο να παίρνει εδώ το βατόμουρο.