You are currently viewing Super League 1: Απόλλων Σμύρνης – Βόλος 1-1
Ο Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκε ισόπαλος εντός έδρας 1-1 με τον Βόλο. Και παρέμεινε ζωντανός για τη παραμονή στη Super League 1.

Ο Απόλλων Σμύρνης, μετά τι δύο ισάριθμες νίκες επί του Παναιτωλικού, αλλά και του Όφη στη Κρήτη. Ωστόσο σήμερα κόλλησε στην ισοπαλία 1-1 στην έδρα της με αντίπαλο τον Βόλο. Και έχασε την ευκαιρία να περάσει την Λαμία στη κατάταξη προσωρινά και να βρεθεί σε θέση μπαράζ για την σωτηρία στο πρωτάθλημα της Super League 1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι τους. Με αποτέλεσμα να έχουν τη πρώτη καλή στιγμή στο 14ο λεπτό με τον Φαν Βεερτ, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε βγήκε άουτ.

Ενώ η πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 42ο λεπτό με τον Ντάουντα, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε εκτός περιοχής μπλόκαρε ο πολύ σταθερός Κλέιμαν. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος οι Βολιώτες μπήκαν πολύ δυνατά. Και κατάφεραν να προηγηθούν στο 59ο λεπτό με τον Φερνάντες. Ενώ ο ίδιος ο παίκτης είχε στο 71ο λεπτό δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει το διπλό για την ομάδα του.

Έτσι αφού δεν το έκαναν οι φιλοξενούμενοι. Το βρήκε το τρόπο η Ελαφρία Ταξιαρχία να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης στο 81ο λεπτό με σκόρερ τον Ντάουντα.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βρουν και το δεύτερο τέρμα στα εναπομείναντα λεπτά. Όπου θα έπαιρναν το πολύτιμο τρίποντο. Έτσι αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους δύο μονομάχους να παίρνουν από ένα βαθμό και να κοιτάνε τα επόμενα παιχνίδια στη διαδικασία των Play Out.