You are currently viewing Η Σέλτικ έμεινε στην ισοπαλία με την Ρέιντζερς!
Η Σέλτικ αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 με την Ρέιντζερς. Και έγινε το μεγάλο αφεντικό για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Σέλτικ με την Ρέιντζερς, είναι οι δύο καλύτερες ομάδες στη Σκωτία και πάντα κάθε χρόνο, μονομαχούν και τα δίνουν όλα για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος. Έτσι στο σημερινό αγώνα οι Καθολικοί έφτασαν στην πολύτιμη ισοπαλία με 1-1. Και πλέον βρίσκονται ένα βήμα από το να επιστρέψουν στο θρόνο του πρωταθλητή, μετά από ένα χρόνο απουσίας.

Οι γηπεδούχοι με μεγάλο όπλο την έδρα τους και τον κόσμο τους, μπήκαν εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να βρουν στο 23ο λεπτό το γκολ με σκόρερ τον Ζότα και να μπουν σε θέση οδηγού. Έτσι αυτό το 1-0, παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Έτσι στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν υποχρεωμένοι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο και να ψάξουν την άμεση ισοφάριση, με αποτέλεσμα να διεκδικήσουν μέχρι το τέλος τους τρεις βαθμούς, ώστε να βάλουν φωτιά στο πρωτάθλημα.

Για αυτό το λόγο το βρήκαν το γκολ και την ισοφάριση στο 67ο λεπτό με το Σακαλιά. ‘Ετσι στη συνέχεια με την αυτοπεποίθηση στα ύψη, κυνήγησαν και το δεύτερο γκολ, όπου θα έφταναν στη πολυπόθητη νίκη. Ωστόσο δεν τα κατάφεραν, παρά που είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 86ο λεπτό με το Σακαλια, αλλά το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον Χαρτ.

Έτσι στο τέλος του αγώνα οι δύο μονομάχοι έμειναν σε αυτό το 1-1. Με τη Σέλτικ να γίνεται το τεράστιο φαβορί για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.