You are currently viewing PREMIER LEAGUE:  Νιούκαστλ – Τότεναμ 2-3
PREMIER LEAGUE: Νιούκαστλ - Τότεναμ 2-3, Κέιν-Σον και η ποιότητα της Τότεναμ «μίλησε» και προσγείωσαν στην πραγματικότητα τις καρακάξες.

PREMIER LEAGUE: Νιούκαστλ – Τότεναμ 2-3, Κέιν-Σον και η ποιότητα της Τότεναμ μίλησε και προσγείωσαν στην πραγματικότητα τις καρακάξες.

Με τον Κέιν να ανοίγει επιτέλους λογαριασμό στη PREMIER LEAGUE και να συνεργάζεται με τον Σον Φλεβάρη, η Τότεναμ νίκησε την αύρα της νέας εποχής στη Νιούκαστλ 2-3.

Δεύτερη σερί νίκη πήρε η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο στην Premier League καθώς επικράτησε της Νιούκαστλ,

στην πρώτη της αγωνιστική της εποχής των ιδιοκτητών από την Σαουδική Αραβία.

Η Νιούκαστλ μπήκε με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ της και προηγήθηκε μόλις στο 3’ με την κεφαλιά του Γουίλσον μετά τη σέντρα του Μανκίγιο,

όμως ο πανικός στο γήπεδο έμελλε να κωπάσει.

Στο 18’ κανένας δεν είχε τον νου του να μαρκάρει τον Ν’ Ντομπελέ, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ κοντά στο παραθυράκι, ισοφάρισε.

Πριν καλά-καλά καταλάβουν οι παίκτες του Στιβ Μπρους τι έγινε, δέχθηκαν και δεύτερο γκολ.

Στο 22’ ο Κέιν έφυγε από την πάσα του Ρεγιλόν και πέρασε την μπάλα πάνω από το σώμα του Ντάρλοου για να μετρήσει το γκολ έπειτα από χρήση VAR (1-2).

Στη συνέχεια είχαμε τη διακοπή εξαιτίας του προβλήματος υγείας που αντιμετώπισε οπαδός στις εξέδρες

και όταν οι ομάδες επέστρεψαν από τα αποδυτήρια,

ο Σον στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με προβολή από πάσα του Κέιν, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

To ματς βέβαια στιγματίστηκε από την κατάρρευση οπαδού!!!

Στο 40ο λεπτό, το ποδόσφαιρο πέρασε σε δεύτερη μοίρα, με τον Ρεγκιλόν να ενημερώνει τον διαιτητή, Αντρέ Μάρινερ,

για έκτακτο περιστατικό στην κερκίδα.

Κάποιος από την κεντρική κερκίδα του “Σεντ Τζέιμς Παρκ” χρειάστηκε ιατρική βοήθεια

και ένας άνθρωπος του ιατρικού επιτελείου άφησε τον πάγκο

και πήγε προς το μέρος του έχοντας μαζί του έναν απινιδωτή για να του προσφέρει πρώτες βοήθειες.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες από τα αγγλικά ΜΜΕ, ένας φίλος της Νιούκαστλ έχασε τις αισθήσεις του στην εξέδρα,

με τον Σέρχιο Ρεγκιλόν να αντιλαμβάνεται άμεσα το περιστατικό και να ειδοποιεί τον διαιτητή Αντρέ Μάρινερ πως υπήρχε σοβαρό πρόβλημα στην East Stand.

Όπως ήταν αναμενόμενο το ματς οδηγήθηκε σε προσωρινή διακοπή.

Ο διαιτητής έδωσε διαταγή στους παίκτες των δύο ομάδων να κατευθυνθούν προς τη φυσούνα και να πάνε στα αποδυτήρια,

με τον εκφωνητή του σταδίου να ανακοινώνει πως υπάρχουν ακόμα επτά λεπτά για τη λήξη του πρώτου μέρους,

και οι παίκτες θα βγουν αργότερα για να παίξουν και να ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο.