You are currently viewing Πάτρα: Προπονητής πιάστηκε στα χέρια με ποδοσφαιριστή

Χαμός έγινε στην Πάτρα, όταν σε τοπικό ντέρμπι προπονητής πιάστηκε στα χέρια με αντίπαλο ποδοσφαιριστή κατά τη διάρκεια του αγώνα

Σάλο προκάλεσαν στην Πάτρα, τα όσα τραγικά συνέβησαν κατα τη διάρκεια τοπικού ντέρμπι. Συγκεκριμένα στον αγώνα της Θύελλας Πτρών με τον Ατρόμητο Πατρών. Το παιχνίδι διεκόπη και δεν τελείωσε ποτέ, όταν ο προπονητής της μια ομάδας πιάστηκε στα χερια με ποδοσφαιριστή των αντιπάλων.

Σύμφωνα με όσα αναφέρει το tempo24, όλα συνέβησαν πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο του αγώνα. Συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό κι ενώ το παιχνίδι ήταν 1-0 υπέρ της Θύελλας, με γκολ του Σκουμή στο 9ο λεπτό. Οι πάγκοι των 2 ομάδων ήταν από την αρχή σε βρασμό.

Ξαφνικά ανάψανε τόσο τα αίματα, που τα επιτελεία των 2 ομάδων ήρθαν σε σύρραξη. Μάλιστα, μέλος της τεχνικής ηγεσίας των γηπεδούχων χτύπησε άσχημα τον ποδοσφαιριστή του Ατρόμητου, Χρήστο Παπασπυρόπουλο. Το δε χτύπημα ήταν τόσο σκληρό που χρειαστηκε να τοποθετηθει νάρθηκας στον παίχτη και να μεταφερθεί στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε την αναμέτρηση και το παιχνίδι οριστικά μετά από λίγο, κλείνοντας το φύλλο αγώνα. Οι δε αστυνομικοί που παραβρίσκονταν στο γήπεδο, επενέβησαν ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Στη συνέχεια, προχώρησαν σε συλλήψεις μελών και των δύο ομάδων, με βάση το νέο αθλητικό νόμο.

Να σημειώσουμε πως το ματς αυτό, διεξάγετο για την 5η αγωνιστική των play offs της Α’ κατηγορίας.