You are currently viewing Ολυμπιακός: Η ομιλία του Μπαρτζώκα και η Ρεάλ Μαδρίτης (vids)

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στον τελικό του Fina 4 της Euroleague και και θα διεκδικήσει το 4ο ευρωπαϊκό τρόπαιο.

Θα βρει απέναντι του την Ρεάλ Μαδρίτης. Την οποία ο Ολυμπιακός είχε αντιμετωπίσει το 2013 στο Λονδίνο, τότε που πήρε τον τρίτο του τίτλο στην Euroleague.

Οι Πειραιώτες έκαναν ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Μονακό. Για να πάρουν τη νίκη me 76-62 και να κλείσουν θέση στον τελικό. Που θα γίνει την Κυριακή (21/5) με τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports Prime.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά το τέλος του ματς μίλησε στους παίκτες στα αποδυτήρια.

«Συγχαρητήρια για την ‘απάντησή’ σας στο δεύτερο ημίχρονο, αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα μας, το κλαμπ και τους οπαδούς μας, με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα είκοσι λεπτά. Αυτό το τρίτο δεκάλεπτο που κυριαρχήσαμε, κερδίσαμε με 27-2, που είναι ρεκόρ στην ιστορία της Ευρωλίγκας.

Η άμυνα που παίξαμε που μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση, ήταν κάτι αξιοσημείωτο, πολύ αξιοσημείωτο. Σπουδαία δουλειά. Τώρα, ας ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε τη ‘δουλειά’ που αρχίσαμε νωρίς τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά», ανέφερε συγκεκριμένα ο Γιώργος Μπαρτζώκας.

Πλέον το μυαλό όλων έχει πάει στην Ρεάλ Μαδρίτης. Πρώτο θέμα θα είναι η εξουδετέρωση του Ταβάρες. Ο ύψους 2.20 σέντερ των Μαδριλένων είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Επίσης είναι και οι βετεράνοι Γιουλ, Σέρχι Ροντρίγκες, Ρούντι Φερνάντεθ.

Ο κόουτς Μπαρτώκας και το επιτελείο του έπιασαν δουλειά από το βράδυ της Παρασκευής. Καταστρώνουν τα πλάνα τους κι ετοιμάζονται για μια σπουδαία μάχη.