You are currently viewing Ο ΠΑΟΚ Β νίκησε εύκολα 3-0 τα Τρίκαλα!
Ο ΠΑΟΚ Β επικράτησε εύκολα εντός έδρας 3-0 την ομάδα των Τρικάλων. Και σκαρφάλωσε στην πρώτη επτάδα του βαθμολογικού πίνακα στη Super League 2.

Ο ΠΑΟΚ Β από την αρχή μέχρι και το τέλος του αγώνα, ήταν ανώτερος από την Θεσσαλική ομάδα. Με αποτέλεσμα να κάνει επίδειξη δύναμης και να επικρατεί με σκορ 3-0. Έτσι επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα, μετά την ήττα με 1-0 στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Ο Δικέφαλος του βορρά μπήκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο, αφού είχε την κατοχή της μπάλας, έψαχνε συνεχώς τις φάσεις για να σκοράρει, αλλά έπεσε απάνω στην πολύ καλή και οργανωμένη άμυνα των Τρικάλων. Ωστόσο το πολυπόθητο τέρμα βρέθηκε στο 32ο λεπτό με σκόρερ τον Τζίμα, μετά από εκτέλεση πέναλτι. Ενώ στο 45ο λεπτό βρήκε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με δράστη τον Πανίδη.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι δεν είχε καθόλου καλό ρυθμό. Με τους δύο αντιπάλους να κάνουν εύκολα το λάθος και να μην μπορούν να δημιουργήσουν πολύ καλές ευκαιρίες. Ωστόσο οι Ασπρόμαυροι βρήκαν το τέρμα και το κερασάκι στην τούρτα στο 90ο λεπτό με σκόρερ τον Γκορντεζιάνι. Έτσι με το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν αυτή την επιτυχία, με αποτέλεσμα να πάρουν μία πολύ καλή ψυχολογία ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία):Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος (63? Καλουτσικίδης), Σαλαμούρας (46? Χατζηστραβός), Μελετίδης (46? Ουεντραόγκο), Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας (76? Σπυρίδης), Πανίδης (69? Γκορντεζιάνι)

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Σανδραβέλης, Νιάρος (65? Μυλόπουλος), Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας (65? Ζησόπουλος), Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος (86? Κλεμέντε), Ελευθεριάδης, Χειριτράντας (65? Φουτσίνι)