You are currently viewing Super League 2: Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β 1-0
Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε έστω και δύσκολα εντός έδρας 1-0 τον ΠΑΟΚ Β. Και συνέχιζε να είναι στο κυνήγι της Βέροιας με την Λάρισα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας το τελευταίο μήνα, είναι σε πολύ καλή κατάσταση και άκρως φορμαρισμένη. Αφού τρέχει ένα πολύ καλό αήττητο σερί 5 αγώνων στο πρωτάθλημα. Σήμερα με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Β αν και δυσκολεύτηκε, έφτασε εν τέλι στη νίκη με 1-0. Και έδωσε συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις στη κατηγορία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, να έχουν από την αρχή του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων, με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ στο 21ο λεπτό με σκόρερ τον Μπάλλα.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του μέρους, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία του Γκέκα, αλλά δεν κατάφεραν να έχουν κάποια καλή και σημαντική ευκαιρία. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μία τεράστια ευκαιρία από την ομάδα της Καρδίτσας, ωστόσο το σουτ του Μπραμπιγιά έπεσε απάνω στο οριζόντιο δοκάρι του Μπουργάνη.

Για αυτό το λόγο μέχρι το τέλος του ματς δεν έγινε κάποια άλλη αξιόλογη φάση, από τις δύο πλευρές. Και η ομάδα της Θεσσαλίας κατάφερε να φτάσει στη νίκη, ώστε να παραμείνει ζωντανή για τη πρώτη δυάδα στη κατάταξη.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Γκέκας, Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Γκόλιας, Σταμόπουλος, Μπάλλας (73? Καρρίκι), Πλέγας (66? Κουτσιανικούλης), Δημούτσος (82? Καρανίκας), Μπενγκόα (82? Πολίτης), Μπραμπίγια (66? Βιδάλ), Γκίνι.

ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Καλουτσικίδης (72? Τσοπούρογλου), Παναγιώτου, Τάχατος, Αποστολόπουλος, Σαλαμούρας, Ουεντραόγκο, Τσαούσης (85? Σμυρλής), Γαϊτανίδης (32? λ.τ Χατζηστραβός), Τζίμας (72? Πανίδης), Κούτσιας (72? Γκορντεζιάνι).