You are currently viewing Νέα απώλεια βαθμών για τη Γιουβέντους
Νέα απώλεια βαθμών για τη Γιουβέντους, η οποία έμεινε στα ρηχά εκτός έδρας απέναντι στη νεοφώτιστη Βενέτσια (1-1)

Νέα απώλεια βαθμών για τη Γιουβέντους, η οποία έμεινε στα ρηχά εκτός έδρας απέναντι στη Βενέτσια (1-1) «βουλιάζοντας» κι άλλο στη διεκδίκηση της τετράδας.

Οι τρεις σερί νίκες σε Ιταλία κι Ευρώπη έδωσαν τη θέση τους σε νέο στραπάτσο, νέα απώλεια βαθμών για τη Γιουβέντους 1-1 στην έδρα της νεοφώτιστης Βενέτσια.

Εκτός από την ισοπαλία που ήρθε με τον πιο απογοητευτικό τρόπο για Γιουβέντους, η οποία έχασε βαθμούς στην έδρα της νεοφώτιστης Βενέτσια (1-1),

έχασε τον Πάουλο Ντιμπάλα που αποχώρησε με ενοχλήσεις από το 12ο λεπτό, σε ένα συνολικά φτωχό ματς από το οποίο δεν δικαιούνταν κάτι καλύτερο.

Ο Πάουλο Ντιμπάλα τραυματίστηκε ξανά και η Γιουβέντους απέτυχε να πάρει κάτι παραπάνω από την ισοπαλία στην έδρα της Βενέτσια για τη 17η αγωνιστική της Serie A.

Το σερί τριών νικών της Γιουβέντους σε όλες τις διοργανώσεις σταμάτησε στη Βενετία, όπου έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο τη Βενέτσια για τη 17η αγωνιστική της Serie A.

Οι Μπιανκονέρι μπορεί να επηρεάστηκαν εύλογα από το σοκ του τραυματισμού του Αργεντινού επιθετικού,

αλλά κατάφεραν να φέρουν το ματς στα μέτρα τους στο 32′.

Ο Άλβαρο Μοράτα τελείωσε τη φάση με υπέροχο «χάδι» στη μπάλα μετά τη σέντρα του Πελεγκρίνι κι έγραψε το 1-0,

δίνοντας συνέχεια στην παράδοσή του στα ιταλικά γήπεδα να σκοράρει μακριά από το «Allianz Stadium».

Ο αντικαταστάτης του Ντιμπάλα, όμως, Κάιο Ζόρζε δεν προσαρμόστηκε ποτέ στο ματς και δεν είχε την απαραίτητη χημεία με τον Ισπανό.

Η επίθεση «βραχυκύκλωσε» ξανά και η άμυνα εμφάνισε τα γνωστά κενά,

με αποτέλεσμα στο 55′ η Βενέτσια να απαντήσει με ωραίο σουτ του Αραμού μπροστά από τη μεγάλη περιοχή,

στο οποίο δεν είχε απάντηση ο Σέζνι.

Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους, στέρησε ακόμη δύο βαθμούς από την Κυρία..

στην προσπάθειά της να προλάβει το τρένο της τετράδας,

το οποίο ενδέχεται να φτάσει εννέα βαθμούς μακριά αν νικήσει η Αταλάντα.

Στην 6η θέση και το -6 από την 4άδα ματς περισσότερο είναι πλέον οι Τορινέζοι,σπουδαίος βαθμός και στο +6 από τον υποβιβασμό οι νεοφώτιστοι.

Ο αγώνας :

Στα του ματς, η Γιουβέντους μπήκε με ορμή, ψάχτηκε για το γκολ και έφτιαξε αρκετές τελικές στην εστία του Ρομέρο.

Αυτός, όμως, που κατάφερε να τον νικήσει ήταν ο Μοράτα στο 32ο λεπτό με υπέροχο άγγιγμα στην μπάλα,

μετά τη σέντρα του Πελεγκρίνι, για το 1-0.

Ένα τέρμα που έδειξε να ξυπνάει την Βενέτσια, η οποία άρχισε με την πάροδο του χρόνου να ισορροπεί

και να απειλεί τους «μπιανκονέρι»,

που έδειχναν διάθεση να δώσουν χώρους ώστε να χτυπήσουν στην κόντρα,

προσπαθώντας την ίδια ώρα να υπερασπιστούν παράλληλα το προβάδισμά τους.

Παρόλα αυτά, η Βενέτσια βρήκε την γρήγορη απάντηση αφού στο 55ο λεπτό ο Αράμου με υπέροχο πλασέ στην κίνηση,

δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σέζνι για το 1-1.

Το παιχνίδι ξεκινούσε από την αρχή, η Γιουβέντους έβγαινε μπροστά για να βρει τη νίκη,