You are currently viewing NBA: Εντυπωσιακό τρίποντο από τον Μάρσαλ στο Φοίνιξ Σανς-Πέλικανς (vid)

NBA: Μαγικά πράγματα έγιναν πάλι στον θαυμαστό κόσμο του NBA, όπως η τριποντάρα που έβαλε ο Νάτζι Μάρσαλ στο Φοίνιξ Σανς-Πέλικανς.

NBA: Το τρίποντο του άσου των Πέλικανς, Νάτζι Μάρσαλ έγινε viral. Καθώς το έβαλε υπό πίεση και από δύσκολη γωνία. Φυσικά και ήταν στο Top-10 των φάσεων αναφορικά με τους αγώνες που έγιναν ξημερώματα Κυριακής. Αναφορικά με το ματς οι Σανς πήραν μια μεγάλη νίκη με 118-114. Μάλιστα βρέθηκαν να χάνουν με 24 πόντους και το γύρισαν στο 3ο 12λεπτο. Ο Ντέβιν Μπούκερ σημείωσε 58 πόντους και ο Κρις Πολ πέτυχε ένα κρίσιμο τρίποντο στο τέλος.

Οι Πέλικανς προηγήθηκαν με 17 πόντους στο ημίχρονο, αλλά…σταμάτησαν μετά την τρίτη περίοδο, όταν Μπούκερ και Πολ σχεδίασαν ένα σερί 15-0 στα μέσα της περιόδου. Οι Φοίνιξ Σανς ξαναπήραν το προβάδισμα για πρώτη φορά από τα τέλη της πρώτης περιόδου. Με το τρίποντο του Πολ με 5:24 από το τέλος και έφτασαν τελικά στη νίκη.

Εκτός ο Giannis

Σε άλλα παιχνίδια οι Μπακς νίκησαν 123-97 τους Τζαζ. Εκτός ήταν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κρις Μίντλετον-αμφότεροι με ενοχλήσεις στο γόνατο.

Ο Μπόμπι Πόρτις σημείωσε 22 και πήρε 14 ριμπάουντ, ο Τζρου Χόλιντεϊ είχε 21 πόντους και οκτώ ασίστ. Και ο Μπρουκ Λόπεζ συνέβαλε με 18 πόντους και οκτώ ταμπλό, καθώς οι Μπακς …σηκώθηκαν ξανά όρθιοι.

Η Γιούτα, που προερχόταν από διαδοχικές εντυπωσιακές νίκες επί της Νέας Ορλεάνης. Έμεινε χωρίς σκορ για σχεδόν πέντε λεπτά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Όταν ο Αλεξάντερ-Ουόλκερ σημείωσε τους πρώτους πόντους των Τζαζ στο τέταρτο δεκάλεπτο με 7:04 να απομένουν. Οι Μπακς είχαν ήδη καταλάβει τον απόλυτο έλεγχο με ένα σερί 13-0.

Ο Λάουρι Μαρκάνεν και ο Μάλικ Μπίσλι σημείωσαν από 18 πόντους για τους Τζαζ. Οι οποίοι σκόραραν λιγότερους από 100 πόντους για μόλις δεύτερη φορά αυτή τη σεζόν.

Αφού σημείωσαν 36 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Τζαζ κατάφεραν να σκοράρουν μόνο 14 στο αποφασιστικό τέταρτο.

Το ESPN ανέφερε ότι ο Τζο Ιγκλς αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του. Για τη σεζόν 2022-23 και τους Μπακς τα ξημερώματα της Τρίτης. Αφού έχασε τους τελευταίους 10 μήνες λόγω τραυματισμού.