You are currently viewing Μιλγουόκι Μπακς: Πρόκριση στους τελικούς – Τι γίνεται με Γιάννη – Κάηκε το Μιλγουόκι (vids)
Οι Μπακς άλωσαν την Ατλάντα και πήραν την πρόκριση στους τελικούς του ΝΒΑ, εν αναμονή για τον Γιάννη, ενώ τα έσπασαν στα αποδυτήρια.

Οι Μιλγουόκι Μπακς άλωσαν την Ατλάντα και πήραν την πρόκριση στους τελικούς του ΝΒΑ, εν αναμονή για τον Γιάννη, ενώ τα έσπασαν στα αποδυτήρια.

Μεγάλη πρόκριση έναντι των Ατλάντα Χοκς για τους Μιλγουόκι Μπακς. Νίκησαν 118-107 και έκαναν το 4-2 για να πάρουν την πρόκριση στους τελικούς του ΝΒΑ. Την ίδια στιγμή ο Γιάννης Αντετοκούνμπο το παλεύει για να προλάβει κάποιο ματς. Χαμός έγινε στα αποδυτήρια.

Πλέον οι Μπακς είναι πρωταθλητές της Ανατολικής Περιφέρειας του ΝΒΑ. Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα και τη στέψη, οι παίκτες του Μάικ Μπουντενχόλζερ πανηγύρισαν στα αποδυτήρια.

Στους τελικούς του ΝΒΑ θα αντιμετωπίσουν τους Φοίνιξ Σανς.

Ο Κρις Μίντλετον με 32 πόντους, τους 23 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, μαζί με τον Τζρου Χόλιντεϊ που είχε 27 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ ηγήθηκαν των νικητών.

Για τους Χοκς ο  Καμ Ρέντις με 21 και ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς πάλεψαν. Ο Τρέι Γιανγκ επέστρεψε εμφανώς ανέτοιμος μένοντας στους 14 πόντους με 4/19 σουτ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα μικρό προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στο τρίτο δωδεκάλεπτο με το ξέσπασμα του Μίντλετον έφτασαν και στο +19 (72-91).

Στο ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου οι Μπακς εκτοξεύτηκαν στο 72-94.
Μείωσαν οι Χοκς στους έξι (101-107). Όμως ένα μεγάλο καλάθι του Χόλιντεϊ και η ψυχραιμία του Μίντλετον στις βολές κράτησαν το Μιλγουόκι. Και το τρίποντο του Τάκερ στο ένα λεπτό αποτελείωσε τους γηπεδούχους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κάνει θεραπείες στο αριστερό του γόνατο. Και στην παρούσα φάση είναι αμφίβολος να παίξει στον πρώτο τελικό. Αλλά είναι βέβαιο πως θα δώσει το παρών στους τελικούς.