You are currently viewing Μεγάλο διπλό η Βέροια 0-1 τον Πανσερραϊκό
Μεγάλο διπλό η Βέροια 0-1 τον Πανσερραϊκό,  διατηρώντας την πρώτη θέση του βόρειο ομίλου της Superlaegue 2 με γκολ του Πασά στο 52ο λεπτό.

Με μεγάλο διπλό η Βέροια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Πανσερραϊκού επικρατώντας με σκορ 0-1 για την 26η αγωνιστική του 1ου ομίλου της SuperLeague 2.

Η ομάδα του Δερμιτζάκη έφτασε τους 61 πόντους και είναι στο +11 από τη δεύτερη ΑΕΛ, η οποία όμως έχει και δύο αγωνιστικές λιγότερες.

Η ομάδα του Πανσερραϊκός από την άλλη, με την νέα ήττα του, έρχεται σε ακόμη πιο δύσκολη θέση,

καθώς έχει δύο βαθμούς λιγότερους από τους Απόλλωνα Λάρισας και Πιερικό, από τον οποίο έχει και ένα ματς περισσότερο

και η μάχη που δίνει για την σωτηρία της είναι εξαιρετικά δύσκολη αφού βρίσκεται στην 14η θέση με 21 πόντους.

Το νικητήριο γκολ της Βασίλισσάς του Βορρά πέτυχε ο Πασάς στο 52ο λεπτό,

ο οποίος μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το σουτ στα όρια της περιοχής

και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης διαμορφώνοντας το σκορ σε 0-1.

Η νίκη αυτή της Βέροιας είναι η τέταρτη στη σειρά στο τρέχον πρωτάθλημα,

αλλά και η πρώτη μετά από 15 χρόνια σε εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Πανσερραϊκού.