You are currently viewing Κουλιεράκης για το γκολ στην Ελσίνκι: «Ένιωσα ότι θα το βάλω»

Ο Κώστας Κουλιεράκης μίλησε στο κανάλι του ΠΑΟΚ, μετά την μεγάλη νίκη που πέτυχε η ομάδα, με αντίπαλο την Ελσίνκι. Στην πρεμιέρα των ομίλων, του φετινού Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Συγκεκριμένα μίλησε για την μεγάλης σημασίας εκτός έδρας νίκη, αλλά και για το γκολ που πέτυχε.

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ, στους ομίλους του φετινού Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, κόντρα στην Ελσίνκι. Με τον δικέφαλο του βορρά, να παίρνει μια μεγάλη νίκη, στην Φινλανδία, με σκορ 3-2.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, πέτυχε ο Κώστας Κουλιεράκης. Για να κάνει την ισοφάριση σε 1-1, προτού γυρίσει το παιχνίδι στην συνέχεια. Ενώ πρόκειται για το πρώτο του γκολ στην Ευρώπη, με την φανέλα του ΠΑΟΚ.

Ο 19χρονος, μίλησε στο κανάλι της ομάδας του, για τον αγώνα και για το γκολ που πέτυχε. Αναφέροντας χαρακτηριστικά, πως ένιωσε ότι η μπάλα θα ερχόταν πάνω του και ότι θα το έβαζε. Όπως και έγινε.

Οι δηλώσεις του Κουλιεράκη στο κανάλι του ΠΑΟΚ

«Ήρθε μια δύσκολη νίκη μπορώ να πω, σε ιδιαίτερες συνθήκες, με συνθετικό χλοοτάπητα, κόντρα σε μια καλή ομάδα. Φέραμε το παιχνίδι στα μέτρα μας, πήραμε μια σημαντική νίκη και για την ψυχολογία μας και για τη συνέχεια τον ομίλων. Είμαστε πολύ χαρούμενοι με το αποτέλεσμα.

Ήρθαμε εδώ έχοντας στο μυαλό μας τη νίκη. Μπήκαμε καλά στα πρώτα 20 λεπτά, μετά κυριάρχησε ο αντίπαλος, έβαλε το γκολ, ήρθε το ημίχρονο. Εκεί ηρεμήσαμε, συζητήσαμε λίγο, είδαμε πως είναι τα πράγματα και μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο για να κερδίσουμε. Μπήκε το πρώτο γκολ που βοήθησε πολύ, ανεξάρτητα αν το έβαλα εγώ. Οποιοσδήποτε κι αν το έβαζε θα ήταν το ίδιο σημαντικό. Από εκεί και πέρα κυριαρχήσαμε και ελέγχαμε το ματς ανά διαστήματα».

Για το γκολ που πέτυχε

«Στην συγκεκριμένη φάση ένιωσα ότι θα το βάλω, ότι η μπάλα θα έρθει πάνω μου, ότι θα το κυνηγήσω και η μπάλα θα μπει στα δίχτυα.

Είμαι πολύ χαρούμενος, αλλά όπως είπα θα ήμουν το ίδιο χαρούμενος όποιος κι αν το έβαζε γιατί θα παίρναμε μια σημαντική νίκη. Τώρα ξεχνάμε το παιχνίδι και κοιτάμε ένα άλλο δύσκολο ματς, πρέπει να πάμε στα Γιάννινα, εκτός έδρας, και πρέπει να πάμε και εκεί για τη νίκη».