You are currently viewing Η Ίντερ πήρε μεγάλο διπλό 1-3 στην έδρα της Σπέτσια
Η Ίντερ πήρε μεγάλο διπλό 3-1 στην έδρα της Σπέτσια και προσπέρασε τη Μίλαν στην κορυφή της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Συνεχίζοντας τη νικηφόρα πορεία της, η Ιντερ πήρε μεγάλο διπλό 1-3 στην έδρα της Σπέτσια για την 33η αγωνιστική της Serie A

και κατέλαβε …προσπερνώντας τη Μίλαν, στην κορυφή της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μιλάνου μετά την σημερινή νίκη έφτασε τους 69 βαθμούς στο πρωτάθλημα σε 32 αγώνες.

H ομάδα του Σιμεόνε Ιντζάγκι μετρά τρεις σερί νίκες μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Φιορεντίνα.

Η Σπέτσια από την άλλη έμεινε στους 33 βαθμούς έχοντας δώσει 33 αγώνες. Για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε βασικός ο Δημήτρης Νικολάου.

Στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη ευκαιρία στο ματς με τον Γκουαζί στο 6ο λεπτό.

Ο Τσαλχάνογλου έφτασε κοντά στο γκολ στο 27’ με την Ίντερ να ανοίγει το σκορ στο 31ο λεπτό.

Μετά από προσπάθεια του Ντ’Αμπρόζιο, ο Μπρόζοβιτς έγινε αποδέκτης της μπάλας και με υπέροχο βολέ νίκησε τον Προβεντέλ.

Η Σπέτσια προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και έχασε νέα ευκαιρία με τον Έρλιτς στο 48’.

Μετά από λίγα λεπτά αργότερα ο Μπαρέλα σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά αστόχησε.

Στο 73’ οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ, με τον Αργεντίνο ποδοσφαιριστή να παίρνει την πάσα από τον Πέρισιτς

και δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο αγώνας φάνηκε σαν να έχει τελειώσει όμως στο φινάλε επιφύλαξέ εκπλήξεις , με ακόμη δύο γκολ.

Στο 88’ ο Ματζόρε με καταπληκτικό σουτ στο παραθυράκι μείωσε σε 1-2 για την Σπέτσια, η οποία ανέβηκε… όλη για την ανατροπή

και στο 93’ στο ξέφωτο ο Λαουτάρο έδωσε στον Αλέξις Σάντσες και εκείνος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.