You are currently viewing EuroLeague: Άλωσε τη Μόσχα η Μιλάνο
EuroLeague: Άλωσε τη Μόσχα και έμεινε μόνη τρίτη η Μιλάνο 57-67, μεγάλο διπλό των Ιταλών με όπλο την άμυνα Τρομερή εμφάνιση της Αρμάνι .

EuroLeague: Άλωσε τη Μόσχα και έμεινε μόνη τρίτη η Μιλάνο 57-67, μεγάλο διπλό των Ιταλών με όπλο την άμυνα Τρομερή εμφάνιση της Αρμάνι μέσα στην Μόσχα.

Τη δεύτερή της νίκη στην EuroLeague σε ισάριθμες μεταξύ τους αναμετρήσεις τη φετινή σεζόν πανηγύρισε η Αρμάνι Μιλάνο απέναντι στην ΤΣΣΚΑ  που άλωσε τη Μόσχα  με 67-57 .

Οι Ιταλοί εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των γηπεδούχων (Χάκετ, Κλάιμπερν και Αντόνοφ) και σε συνδυασμό με την απροσπέλαστη άμυνά τους

και τα καλά ποσοστά από την περιφέρεια έφυγαν με το διπλό και παρέμειναν στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Χολ και Χάινς ήταν εξαιρετικοί και κουβάλησαν στο σκοράρισμα τους Ιταλούς την ώρα που και ο Ντάνιελς έδωσε πολύτιμες λύσεις από την περιφέρεια.

Η ΤΣΣΚΑ πλησίασε στο σκορ και έβγαλε αντίδραση πριν από το τέλος του πρώτου μισού,

ωστόσο στη συνέχεια πληγώθηκε από τα λάθη τις

και την αστοχία της στο τρίποντο (3/24 εύστοχα), δίνοντας το δικαίωμα στην Αρμάνι να μεγαλώσει τη διαφορά της.

Πρώτος σκόρερ για τους Ιταλούς ήταν οι Χολ και Ντάνιελς με 13 πόντους ενώ για την ΤΣΣΚΑ ο Λούντμπεργκ είχε 15 πόντους.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα πάτησε αυτή του Δημήτρη Ιτούδη (57-67) και έμεινε μόνη τρίτη στη βαθμολογία της Euroleague.

Άλωσε την Μόσχα η Μιλάνο για τον αγώνα της EuroLeague.

Ο αγώνας:

Εμφατικό ξεκίνημα από την Αρμάνι που προηγήθηκε 9-2 και συνέχισε με το πόδι στο γκάζι, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +13 (10-23).

Η ΤΣΣΚΑ πλήρωνε τις απουσίες των Κλάιμπεργκ, Χάκετ τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση,

αλλά προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή της μειώνοντας πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο στους έξι πόντους (23-29),

ενώ λίγο αργότερα έφτασε τη διαφορά στο μισό καλάθι (33-34).

Παρόλα αυτά, η Αρμάνι κατάφερε να πάει με μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο, προηγούμενη 40-35.

Ντιλέινι και Χολ ανέλαβαν το σκοράρισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ανεβάζοντας εκ νέου τη διαφορά στους 9 ξανά (41-50)

και παρέμεινε σε αυτά τα επίπεδα ως το τέλος της τρίτης περιόδου (46-55).

Οι άμυνες έλεισαν , η αστοχία στις δύο πλευρές μεγάλωσε αλλά η Αρμάνι είχε καθαρίσει ήδη το παιχνίδι (50-63)

πριν χαλαρώσει και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το 67-57 να είναι το τελικό σκορ.