You are currently viewing Με Εμπαπέ επέστρεψε στις νίκες η Παρί
Με Εμπαπέ να σκοράρει για άλλη μία φορά η Παρί Σεν Ζερμέν επέστρεψε στις νίκες νικώντας με 2-0 την για την 21η αγωνιστική .

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν συνάντησε δυσκολίες για να μπορέσει να κάμψει την αντίσταση της Μπρεστ, νικώντας με 2-0 για την 21η αγωνιστική.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ σκόραρε για ακόμα ένα παιχνίδι και η Παρί  στο “Παρκ ντε Πρενς” για τη Ligue 1.

Στις δύο τελευταίες εξορμήσεις της μακριά από την πρωτεύουσα τα βρήκε… σκούρα.

Ωστόσο, η Παρί Σεν Ζερμέν έπαιξε για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό της στο 2022 κι όλα κύλησαν βάσει προγράμματος.

Οι Παριζιάνοι επέστρεψαν στα τρίποντα μετά τις ισοπαλίες κόντρα σε Λοριάν και Λυών, και διατήρησαν διψήφια διαφορά από τη 2η θέση.

Με τον Λιονέλ Μέσι στην κερκίδα με την οικογένειά του και τον Νεϊμάρ επίσης τραυματία, το βάρος έπεσε ξανά στον Κιλιάν Εμπαπέ,

κι αυτός δεν είχε πρόβλημα,

σκοράροντας ξανά και δίνοντας στην Παρί τη νίκη με 2-0 επί της Μπρεστ στο “Παρκ ντε Πρενς”

για την 21η αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Γάλλος επιθετικός σκόραρε στο 32ο λεπτό με χαμηλό σουτ φτάνοντας για 6η σερί σεζόν διψήφιο αριθμό γκολ στη Ligue 1.

Μάλιστα, αυτό συνέβη ανήμερα των δημοσιευμάτων που θέλουν την Παρί να του δίνει 80.000.000 μέχρι το 2024,

για να παραμείνει στην ομάδα.

Οι Παριζιάνοι ήταν καταιγιστικοί και σε κανένα σημείο δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι.

Απέναντί τους είχαν μόνο τον Μάρκο Μπιζότ που είπε “όχι” αρκετές φορές,

αλλά όχι στον Μάρκο Βεράτι στο 48′ που είχε δοκάρι,

ούτε στον Τίλο Κέρερ στο 53′ που έγραψε το 2-0.

Το σκορ δεν άλλαξε, ο Σέρχιο Ράμος έκανε εντός έδρας ντεμπούτο ως αλλαγή για τα τελευταία 28 λεπτά