You are currently viewing Με εκπληκτική ανατροπή Ντόρτμουντ-Μπόχουμ 3-4
Τρελό ματς στο Signal Iduna Park , με εκπληκτική ανατροπή στο τέλος, η Μπόχουμ άφησε ξερή την Μπορούσια Ντόρτμουντ νικώντας την με 3-4!

Μία εκπληκτική Μπόχουμ με ανατροπή στο τέλος, κατάφερε και επιβλήθηκε της Μπορούσια Ντόρτμουντ με σκορ 3-4 και πήρε ανάσα αφού ανανέωσε μαθηματικά την παρουσία στην μεγάλη κατηγορία της Bundesliga.

Λίγες είναι οι γερμανικές ομάδες που μπορούν να πουν ότι νίκησαν και μάλιστα πέτυχαν την ίδια σεζόν τέσσερα γκολ τόσο στην Μπάγερν, όσο και στην Ντόρτμουντ!!!

Εδώ μεγάλες ομάδες δεν τα έχουν καταφέρει…

Ποιος θα το περίμενε από μία νεοφώτιστη ομάδα στην μεγάλη κατηγορία να έχει πετύχει αυτό .

Η Μπόχουμ μετά και από την σημερινή της εμφάνιση δηλώνει παρόν και άξια να παίζει στα σαλόνια Bundesliga .

Μπορεί η Ντόρτμουντ να κατάφερε να γυρίσει το γρήγορο 0-2 στην Βεστφαλία με το 12ο χατ-τρικ στην καριέρα του εκπληκτικού Έρλινγκ Χάαλαντ,

ωστόσο το μίνι τοπικό ντέρμπι του Ρουρ βάφτηκε στα μπλε χρώματα των φιλοξενούμενων.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης από Λοκάντια και Πάντοβιτς….

έγραψαν το απίθανο 3-4 για την ομάδα της Μπόχουμ ,

σας θυμίζουμε ότι υπάρχει και η Ελληνική παρουσία του Βασίλη Λαμπρόπουλου ο οποίος βρισκόταν στον πάγκο

αλλά και του Κώστα Σταφυλίδη ο οποίος ήταν τιμωρημένος, που κλείνει μία καταπληκτική σεζόν με ηχηρό τρόπο.

Η Μπόχουμ νίκησε για πρώτη φορά μετά το 1998 στην έδρα της Ντόρτμουντ, με 3-4

και σφράγισε την παραμονή της στην Bundesliga, 2 αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Δείτε ακολούθως τί έκαναν οι υπόλοιπες ομάδας της Bundesliga :

Η Στουτγκάρδη πήρε «χρυσό» βαθμό στην… εκπνοή της αναμέτρησης με τη Βόλσφμπουργκ,

καθώς οι δυο ομάδες αναδείχθηκε ισόπαλες με σκορ 1-1 στην έδρα των Σουηβών.

Η ομάδα της Κολωνία πέρασε με ευκολία από την έδρα της Άουγκσμπουργκ, αφού επικράτησε με σκορ 4-1,προσπερνώντας την Ουνιόν,

η οποία «γκέλαρε» με την υποβιβασμένη Γκρόιτερ Φιρτ και ανέβηκε στην έκτη θέση της Bundesliga (52 έναντι 51 βαθμών).

Μια ανάσα από το τρίποντο έφτασε η Χέρτα Βερολίνου στο Μπίλεφελντ, όμως η Αρμίνια κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στις καθυστερήσεις.