You are currently viewing Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπιλμπάο 0-0: Νέα γκέλα
Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπιλμπάο 0-0: Νέα γκέλα για τους Μαδριλένους με την ομάδα του Σιμεόνε να υποχρεώνεται σε δεύτερη εντός έδρας ισοπαλία.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπιλμπάο 0-0: Νέα γκέλα για τους Μαδριλένους με την ομάδα του Σιμεόνε να υποχρεώνεται σε δεύτερη εντός έδρας ισοπαλία.

Τα βρίσκει… σκούρα στο γήπεδό της η Ατλέτικο! Οι Μαδριλένοι δεν κατάφεραν να διασπάσουν την καλοστημένη άμυνα της Μπιλμπάο.

Το παιχνίδι της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Μπιλμπάο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής έμεινε στο 0-0

και τους Μαδριλένους να υποχρεώνονται σε δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το ματς του Champions League με την Πόρτο.

Επίσης αυτό ήταν το δεύτερο εντός έδρας ματς της ομάδας του Σιμεόνε που υποχρεώθηκε σε νέα ισοπαλία

μετά το 2-2 της 3ης αγωνιστικής με τη Βιγιαρεάλ.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να βρεθούν πίσω στο σκορ αλλά ο Ινιάκι Γουίλιαμς έχασε κλασική ευκαιρία με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Ένα ματς που είχε καλό ρυθμό, αλλά όχι πολλές φάσεις και αρκετές δυνατές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Το δεύτερο μέρος, όμως, ήταν σαφώς καλύτερο, με τους γηπεδούχους να πιέζουν αλλά να έχουν ημιτελείς ενέργειες στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου.

Παρόλα αυτά, άγγιξαν το γκολ αλλά δεν το βρήκαν με το δοκάρι του Γιορέντε και λίγο έλειψε να την… πατήσουν στο φινάλε,

όταν ο Βιγιαλίμπρε δεν βρήκε εστία από θέση τετ-α-τετ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων για να παραμείνει ως το φινάλε το 0-0.

Κάπως έτσι, η Ατλέτικο ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή, ενώ και η Μπιλμπάο παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες.