You are currently viewing Με ασίστ Έρικσεν Μπρέντφορντ – Μπέρνλι 2-0
Με ασίστ Έρικσεν και με 2 γκολ του Τόνεϊ, η Μπρέντφορντ νίκησε 2-0 την Μπέρνλι σε ένα ματς τελικού για τη μάχη επιβίωσης στην Premier League.

Με ασίστ του Έρικσεν και με δύο γκολ του Τόνεϊ , η Μπρέντφορντ νίκησε 2-0 την Μπέρνλι σε ένα ματς τελικού για τη μάχη της επιβίωσης στην Premier League.

Μπρέντφορντ – Μπέρνλι 2-0, σε ένα ματς σας τελικός και για τις 2 ομάδες αφού και οι δύο δίνουν την μάχη τους με έναν κοινό στόχο την επιβίωση και την παραμονή στην Premier Leagu.

H Μπρέντφορντ έχει πάρει φόρα σημειώνοντας την 2η συνεχόμενη νίκη απέναντι στην Μπέρνλι με 2-0.

Το προβάδισμα θα μπορούσαν να το έχουν πάρει αμφότερες, όμως εκείνη που πανηγύρισε στο φινάλε ήταν του Τόμας Φρανκ.

Μάλιστα, η ομάδα του Κρίστιαν Έρικσεν -ο οποίος αγωνίστηκε για δεύτερο σερί παιχνίδι βασικός, έχοντας και ασίστ-

«καθάρισε» το ματς στο τέλος, έχουσα ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άιβαν Τόνεϊ.

Έτσι, ανέβηκε στους 30 βαθμούς (ούσα 15η) και στο +9 από την 18η Μπέρνλι (δύο παιχνίδια λιγότερα).

Οι  γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν περισσότερο δραστήριοι στο πρώτο μέρος, όπου ξεχώρισε το επικίνδυνο σουτ του Έρικσεν στο 16′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπέρνλι ανέβασε ρυθμούς, φτάνοντας μια… ανάσα από το γκολ στο 76′, όταν η προσπάθεια του Ροντρίγκες κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι μέλισσες άνοιξαν το σκορ στο 85’ με την κεφαλιά του Τόνεϊ μετά την υπέροχη ακριβείας  σέντρα του Ερικσεν από αριστερά.

Στις καθυστερήσεις ο Δανός άσος έσπασε εκ νέου υπέροχα στον συμπαίκτη του, τον οποίο ανέτρεψε εντός περιοχής ο Κόλλινς.

Ο παίκτης των φιλοξενούμενων αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Τόνεϊ να γράφει στο 90’+4′

και το 2-0 από την άσπρη βούλα, φτάνοντας τα 13 τέρματα τη φετινή σεζόν σ’ όλες τις διοργανώσεις.