You are currently viewing Αμερική: «Θέατρο» από τα λίγα στο US Open Cup και το ματς Λος Άντζελες Γκάλαξι – Σακραμέντο (vid)

Αμερική: Viral έγινε το «θέατρο» στο ματς των Λος Άντζελες Γκάλαξι με το Σακραμέντο για το κύπελλο σε μια φάση διεκδίκησης της μπάλας.

Αμερική: Πρωταγωνιστής ο Ντόουγκλας Μαρτίνες του Σακραμέντο όπου κατάφερε να γίνει viral. Στο ματς με τους Λος Άντζελες Γκάλαξι για το US Open Cup.

Το περιστατικό έγινε στο 74ο λεπτό του αγώνα. Σε διεκδικήση της μπάλας ο Μαρτίνες έπεσε στο έδαφος με τον αντίπαλο του. Για να το κάνει πιο… θεατρικό έκανε αμέσως πολλά «βαρελάκια»… δίχως λόγο. Φεύγοντας αρκετά εκατοστά από το σημείο της πτώσης του.

Βέβαια με το που ήρθε κοντά του ο διαιτητής της αναμέτρησης, ο 25χρονος επιθετικός από την Ονδούρα έδειξε πως είναι καλά. Φάνηκε να ήταν και λίγο ευδιάθετος.

Ωστόσο έμεινε για λίγο κάτω ώστε να το κάνει πιο πιστευτό.

Δεν έγινε πιστευτός

Για την ιστορία του αγώνα το Σακραμέντο νίκησε 2-1 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Λόπες. Οι Γκάλαξι ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Ντόνοβαν στο 18′.

Το γκολ της νίκης που έδωσε και την πρόκριση πέτυχε ο Φερνάντες στο 70′. Λίγα λεπτά πριν από το εντυπωσιακό πέσιμο του Μαρτίνες που πρόλαβε να κάνει τον γύρο του κόσμου.

Πολλά τα σχόλια στα social media και κυρίως στο twitter για τον τρόπο που το έκανε. Ο ίδιος πάντως δεν πτοήθηκε και υπεραμύνθηκε της αντίδρασης του. Αν και μέσα του κατάλαβε πως ήταν πολύ αυτό που έκανε. Και δεν τον πίστεψε κανείς.