You are currently viewing Η Ξάνθη κόλλησε στο 1-1 με αντίπαλο τα Τρίκαλα!
Η Ξάνθη αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας 1-1 με τα Τρίκαλα. Και συνέχιζε τις προβληματικές εμφανίσεις μακριά από το σπίτι της.

Η Ξάνθη τη φετινή χρονιά, πραγματοποιεί μία πολύ άσχημη πορεία στο πρωτάθλημα της Super League 2. Αφού μακριά από το σπίτι της βγάζει πολλές δυσκολίες, κυρίως στο σκοράρισμα, με αποτέλεσμα δύσκολα να φτάσει σε νικηφόρα αποτελέσματα. Έτσι σήμερα με τα Τρίκαλα, δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς, αφού κόλλησε στο ισόπαλο 1-1. Έτσι βρέθηκε στη 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ δυνατά, λόγω και της έδρας τους. Με αποτέλεσμα να βρεθούν στο 15ο λεπτό μπροστά στο σκορ με δράστη τον Μελιόπουλο.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι, μετά το μεγάλο σοκ όπου βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Πήραν πρωτοβουλίες στο παιχνίδι τους, ώστε να βρουν την ισοφάριση πριν την ολοκλήρωση του ημιώρου. Ωστόσο δεν κατάφεραν να πραγματοποιήσουν φάσεις, διότι έπεσαν απάνω στην πολύ καλή και εξαιρετική άμυνα των αντιπάλων τους.

Στο δεύτερο μέρος όμως, η ομάδα του Ανυφαντάκη κατάφερε να βρει το γκολ στο 59ο λεπτό με δράστη τον Κρητικό και να φέρει το ματς στα ίσια.

Έτσι στη συνέχεια οι Ακρίτες προσπάθησαν να βρουν και το δεύτερο τέρμα, αλλά χωρίς αντίκρισμα. Έτσι αυτό το 1-1, παρέμεινε μέχρι το τέλος του ματς. Με τους δύο αντιπάλους, να παίρνουν από ένα βαθμό και να σκέφτονται τις επόμενες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Καλογιάννης): Περλέσι, Σανδραβέλης, Χειρίτραντας, Ριζογιάννης, Γκοβίνας, Πέλκας (27? λ.τ Ζησόπουλος), Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης (43? λ.τ Κλεμέντε), Μυλόπουλος (84? Φουτσίνι), Μανίσογλου.

ΞΑΝΘΗ (Ανυφαντάκης): Ίτσο, Μιχαήλ, Παπάζογλου (46? Μπάτζιος), Τσιλιγγίρης, Διαμαντόπουλος, Ουνγιαλίδης (46? Τανζού), Αλί Μπάμπα, Γκόμεθ, Δόρης (46? Δεληγιαννίδης (68? λ.τ Πολίμος), Κρητικός (73? Τσελεμπάκης), Τζανακάκης.