You are currently viewing Βραζιλία: Νέα φιλική νίκη απέναντι στην Ιαπωνία!
Η Βραζιλία με ωραίο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, επικράτησε 0-1 την Ιαπωνία. Και συνέχιζε με νέα νίκη τα φιλικά της παιχνίδια.

Η Βραζιλία ήταν πολύ ανώτερη απέναντι στην Ιαπωνία, αφού έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, αλλά εν τέλι επικράτησε με 0-1, χάρη σε γκολ του Νειμάρ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τη Σελεσάο. Αφού είχαν από την αρχή του ματς την πρωτοβουλία των κινήσεων. Αλλά και αρκετές φάσεις, με καλύτερες του Κασεμίρο στο 25ο λεπτό. Ωστόσο η μπάλα πέρασε απάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα των Ασιατών. Ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Νειμάρ σπατάλησε άλλη μία τεράστια ευκαιρία, καθώς το σουτ που επιχείρησε από κοντινή απόσταση, αποκρούστηκε από τον Κόντα.

Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Και τους δύο μονομάχους να αφήνουν ανοιχτούς του λογαριασμούς ενόψει του δεύτερου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Βραζιλιάνοι μπήκαν πάλι δυναμικά μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Καθώς είχαν δύο τεράστιες ευκαιρίες, με τη πρώτη να γίνεται στο 57ο λεπτό με τον Ραφίνια, αλλά ο Κόντα ήταν εκεί για να αποσοβίζει το κίνδυνο από το πιθανό τέρμα. Ενώ στο 64ο λεπτό ο Νειμάρ δεν κατάφερε να κερδίζει για άλλη μία φορά τον πολύ καλό τερματοφύλακα της Ιαπωνίας. Αφού απέκρουσε το σουτ που επιχείρησε να κάνει εκτός περιοχής.

Έτσι εν τέλι ήρθε το πολυπόθητο τέρμα για τους Βραζιλιάνους. Αφού στο 77ο λεπτό ο Νειμάρ κέρδιζε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα, κάνοντας το 0-1.

Αυτό το αποτέλεσμα, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με την ομάδα της Σελεσάο, να φτάνει σε αυτή τη νίκη. Με αποτέλεσμα να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα στα φιλικά που έδωσε, ενόψει και του Μουντιάλ, όπου θα γίνει τον Νοέμβριο στο Κατάρ.