You are currently viewing Βολιβία: Έπαιξαν 43′ καθυστερήσεις επειδή ο διαιτητής… ξεχάστηκε!! (+vid)

Σε αγώνα πρωταθλήματος στη Βολιβία, ο διαιτητής κράτησε 43 λεπτά καθυστερήσεων, αφού πρώτα πέρασε 17 λεπτά κοιτάζοντας το VAR

Βολιβία: Ο αγώνας πρωταθλήματος για την πρώτη κατηγορία, μεταξύ των Ατλέτικο Παλμαφλόρ και Μπλούμινγκ θα μείνει στην ιστορία. Αιτία, ο διαιτητής που κάτησε, συνολικά, 43 λεπτά καθυστερήσεων. Ο ίδιος διατητής, κατά την κανονική διάρκεια του αγώνα, πέρασε 17 ολοκληρα λεπτά ελέγχοντας μια φάση στο VAR.

Η αναμέτρηση της Παλμαφλόρ με την Μπλούμιωγκ πραγματοποιήθηκε κάτω από εντελώς αντίξοες καιρικές συνθήκες. Παρόλα αυτά, οι δυο ομάδες παίξανε κανονικά το ματς μέχρι και το 85ο λεπτό. Μέχρι εκείνο το σημείο, η Παλμαφλόρ βρίσκονταν μπροστά στο σκορ, αφού είχε πετύχει ήδη δυο τέρματα. Και τα δυο γκολ μπήκαν με πέναλντι. Το πρώτο στο 19′ με εκτελεστή τον Τζόναθαν Κονιέτε, ενώ το δεύτερο στο 82′ ο Βάργκας. Στο 86 λεπτό όμως ο Γκαστό Ροντρίγκες μείωσε για τη Μπλούμινγκ σε 2-1.

Αυτό ήταν η αρχή των πάντων. Από κει και πέρα ξέσπασε το απόλυτο χάος. Ο διαιτητής έσπασε όλα τα ρεκόρ, πετώντας ταυτόχρονα στο καλάθι των αχρήστων όλα τα χρονόμετρα. Καταρχήν, πήγε στο VAR. Εκεί πέρασε 17  ολόκληρα λεπτά ελέγχοντας μια και μοναδική φάση. Γυρίζοντας στον αγώνα, έδωσε 30 λεπτά καθυστερήσεις.

Το κλίμα φορτίστηκε αρκετά. Ως αποτέλεσμα, ακολούθησαν αποβολές και για τις δύο ομάδες. Τελικά το ματς ολοκληρώθηκε 90+43 κεπτά μετά το εναρκτήριο λάκτισμα.

Για την ιστορία, να σημειώσουμε πως νικήτρια ανδείχθηκε η Παλμαφλόρ, με τελικό σκορ 3-2.