You are currently viewing Viral: Τρομερή χαμένη ευκαιρία στο Φέγενορντ – Αλμίρε!(vids)

Όλα μπαίνουν και όλα χάνονται! Ο Γάλλος επιθετικός Ρομπινέ έχασε μοναδική ευκαιρία στην αναμέτρηση της Φέγενορντ με την Αλμίρε και το video κάνει ήδη τον γύρο του διαδικτύου…

Οι πρωταθλητές Ολλανδίας υποδέχτηκαν τη νεοφώτιστη Αλμίρε και επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά επικρατώντας άνετα 6-1! Σε ένα παιχνίδι που διεκόπη με το «καλημέρα» λόγω βροχής για μία ώρα, η Φέγενορντ ήταν καταιγιστική και πήρε το πρώτο τρίποντο μετά από δύο ισοπαλίες.

Συγκεκριμένα, η καταιγίδα οδήγησε σε διακοπή μόλις στο 8ο λεπτό. Ωστόσο η Φέγενορντ είχε καταφέρει ήδη να προηγηθεί από το 4’ με γκολ του Σαντιάγκο Χιμένεζ. Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στη δράση μία ώρα αργότερα. Η Αλμέρε σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με γκολ του Παϊσάο στο 10’.  Το ημίχρονο τελείωσε με τη Φέγενορντ να προηγείται με 3-0 μετά και από το γκολ του Χεερτρούιντα.

Με το σκορ στο 3-0 πάντως, οι φιλοξενούμενοι είχαν μια σπουδαία ευκαιρία για να μειώσουν αλλά ο επιθετικός Ρομπινέ αστόχησε απο κοντά. Το video έγινε βέβαια Viral και κάνει, ήδη, τον γύρο του διαδικτύου.

Ο Γάλλος επιθετικός τροφοδοτήθηκε ιδανικά από τον Άντονι Λιμπόμπε. Ο εξτρέμ έκανε την κίνηση απο δεξιά και έδωσε στον Ρομπινέ μια ευκαιρία που δεν μπορούσε να χαθεί. Αν και δέχθηκε την μπάλα σε ιδανικό σημείο, ο Γάλλος φορ κατάφερε και αστόχησε σε απόσταση ενός μέτρου από το τέρμα.

Λόγω της Viral αστοχίας του Ρομπινέ, η Αλμίρε δεν επέστρεψε στο παιχνίδι.  Στο δεύτερο ημίχρονο, η Φέγενορντ διεύρυνε το προβάδισμά της. Αρχικά ο Βίφερ στο 50’ και αργότερα ο Χιμένεζ στο 65’,  ανέβασαν τον δείκτη του σκορ. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 89’ με γκολ του Φαν ντε Καμπ. Ωστόσο ο Τίμπερ διεύρυνε ξανά τη διαφορά με γκολ στο 93’, κάνοντας το τελικό 6-1.