You are currently viewing Viral: Την ώρα του γάμου ο γαμπρός πανηγύρισε γκολ της Μίλαν (vid)

Viral: Δεν θα μπορούσε να μην κάνει τον γύρο της Ευρώπης και όχι μόνο ο πανηγυρισμός γαμπρού για γκολ της Μίλαν, την ώρα του γάμου του.

Viral: Μπαίνοντας στην αίθουσα που θα γινόταν ο γάμος, συνόδευσε τη νύφη. Κάποια στιγμή φίλος του γαμπρού του δείχνει το κινητό. Που ανέφερε το σκορ σε ματς της Μίλαν, η οποία μόλις είχε σκοράρει.

Ο ίδιος σφίγγει τις γροθιές του δύο φορές δείχνοντας πως η αγάπη για την ομάδα είναι δυνατή. Δεν κάνει διάλλειμα ακόμα και σε ώρα γάμου.

Οι “ροσονέρι” στην τελευταία τους αναμέτρηση στο καμπιονάτο νίκησαν 2-1 εκτός την Σαμπντόρια. Ο Ολιβιέ Ζιρού έβαλε ξανά την υπογραφή του. Και με το πέναλτι-γκολ που πέτυχε στο 67΄ βοήθησε τη Μίλαν στο να περάσει νικηφόρα από το «Λουίτζι Φεράρις». Η Σαμπντόρια παρέμεινε χωρίς νίκη μετά από 6 αγωνιστικές.

Τεράστιο «διπλό» για τους πρωταθλητές εάν αναλογιστεί κανείς ότι από το 47ο λεπτό έπαιζαν με παίκτη λιγότερο (αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λεάο). Ωστόσο, βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν με τον Γάλλο στράικερ και να πάρουν την 4η εφετινή τους νίκη. Και παράλληλα να διατηρήσουν το αήττητο (4-2-0) μετά από 6 αγώνες.

Αναφορικά με την μισητή Ίντερ έβαλε «τέλος» στο μικρό σερί αρνητικών αποτελεσμάτων, με την υπογραφή του Μαρσέλο Μπρόζοβιτς. Ο Κροάτης μέσος σκόραρε στο 89ο λεπτό από ασίστ του Μπαρέλα και οι «νερατζούρι» επικράτησαν με 1-0 της Τορίνο στο «Σαν Σίρο», στο δεύτερο χρονικά ματς της 6ης ημέρας της Serie A.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι «κυνήγησε» το «τρίποντο» με όλες τις δυνάμεις της και για ψυχολογικούς λόγους, καθώς προερχόταν από δύο ήττες εντός κι εκτός των συνόρων, με 3-2 από τη Μίλαν στο κλασικό ιταλικό ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής και 0-2 από τη Μπάγερν στο παιχνίδι της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League.