You are currently viewing Viral: Σκόραρε και τρελάθηκε ο Χατζηγιοβάνης (vid)

Viral: Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έβαλε γκολ μετά από καιρό στην Τουρκία και τρελάθηκε αφού σκαρφάλωσε στην εξέδρα.

Viral: Πιο συγκεκριμένα ο Χατζηγιοβάνης πήγε να το γυρίσει για την Ανκαραγκιουτσού σε ρεβάνς για τα ημιτελικά του κυπέλλου στην Τουρκία, αλλά δεν τα κατάφερε.

Η Ανκαραγκιουτσού στην οποία αγωνίζεται και ο Στέλιος Κίτσιου «ακούμπησε» το όνειρο της συμμετοχής της τον τελικό του Κυπέλλου Τουρκίας. Με τον πρώην εξτρέμ του Παναθηναϊκού να στέλνει στο 90’ με δικό του γκολ τη ρεβάνς με την Μπασακσεχίρ στην παράταση.

Όμως στο έξτρα 30λεπτο, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που βρήκαν το γκολ της πρόκρισης.

Η Ανκαραγκιουτσού είχε ηττηθεί με 2-1 στον πρώτο ημιτελικό στην Κωνσταντινούπολη. Στη ρεβάνς τα έδωσε όλα για την ανατροπή.

Στο 11’ ο Σόβε από ασίστ του Κίτσιου έκανε το 1-0, όμως η «Μπασάκ» ισοφάρισε στο 61’ με τον Γκιουρλέρ.

Στο 88’ ο Τολουνάι Καφκάς έριξε στο γήπεδο τον Χατζηγιοβάνη. Κι εκείνος σκόραρε στο 90’ με κοντινό πλασέ στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Μάλιστα το πανηγύρισε τρελά αφού σκαρφάλωσε μέχρι την εξέδρα των φανατικών για να αποωθεί.

Η αποβολή του Μούγιακιτς στο 97’ άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα και η Μπασακσεχίρ ισοφάρισε σε 2-2 στο 111’ με τον Κένι. Και με συνολικό σκορ 4-3 προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τη Φενερμπαχτσέ.

Η σεζόν στην Τουρκία πλησιάζει προς το τέλος της και ο Χατζηγιοβάνης, πάντως, δεν τα έχει καταφέρει να ξεχωρίσει. Παρουσίασε πολλά σκαμπανεβάσματα. Δεν είναι σίγουρο πως θα μείνει και την επόμενη αν κι έχει συμβόλαιο. Φέρεται να έχει βάλει στο μυαλό του να παίξει σε κάποιο άλλο πρωτάθλημα.

Θα φανούν οι προθέσεις του όταν ολοκληρωθεί και το πρωτάθλημα. Πάντως υπάρχει ενδιαφέρον από ομάδες της Ολλανδίας και του Βελγίου. Εκεί όπου οι Έλληνες παίκτες τα πηγαίνουν καλύτερα. Και καταφέρνουν να δώσουν ώθηση στην καριέρα τους. Τα παραδείγματα από το παρελθόν αλλά και από το μέλλον είναι πολλά.