You are currently viewing Viral: Σάλος με το γκολ νίκης της Χιλής στο φιλικό με την Παραγουάη (vid)

Viral: Η Χιλή έδωσε φιλικό με την Παραγουάη το οποίο έγινε θέμα αναφορικά με τον τρόπο που κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Viral: Κι αυτό γιατί η Χιλή νίκησε 3-2 την Παραγουάη με γκολ που έβαλε στις καθυστερήσεις. Ένα απίθανο γκολ για την ακρίβεια που έβαλε ο τερματοφύλακας της Παραγουάης.

Πιο συγκεκριμένα στο 90’+2 η Χιλή εκτέλεσε κόρνερ με τον τερματοφύλακα της Παραγουάης, Άντονι Σίλβα να ήλεγχε την φάση. Ωστόσο όταν πήγε να αγκαλιάσει την μπάλα, κάτι δεν υπολόγισε σωστά και την έστειλε στα δίχτυα. Κι έτσι η Χιλή νίκησε 3-2.

Πολλά τα αρνητικά σχόλια για τον τρόπο που αντιμετώπισε την φάση. Και φυσικά πολλοί ανάφεραν πως μπορεί να το έκανε επίτηδες, αφήνοντας υπονοούμενα…

Τα λόγια του Μέσι

Στο μεταξύ η Αργεντινή στο δεύτερο της ματς μετά την κατάκτηση του Μουντιάλ, επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Κουρασάο με 7-0. Με τον Λιονέλ Μέσι να πετυχαίνει χατ τρικ και να ξεπερνά τα 100 γκολ με την φανέλα της «αλμπισελέστε».

Ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν πέτυχε τρία γκολ σε διάστημα 18 λεπτών. Sκοράροντας από το 19′ έως το 36ο λεπτό. Kαι μετά τον αγώνα με ανάρτηση του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ευχήθηκε αυτή η τρέλα που υπάρχει μεταξύ των παικτών και του κόσμου να μην τελειώσει ποτέ:

«Τι όμορφος τρόπος να κλείνεις αυτές τις μέρες, εντυπωσιακοί όλοι οι άνθρωποι στο Σαντιάγκο Ντελ Εστέρο. Μακάρι να συνεχίσουμε να μοιραζόμαστε πολλές στιγμές σαν αυτές μαζί και αυτή η τρέλα να μην τελειώσει ποτέ», ανέφερε σχετικά ο Αργεντινός σούπερ σταρ.