You are currently viewing Viral: Golazo στο Ιαπωνία – Κολομβία που αποθέωσε και ο Χάμες Ροντρίγκες (vid)

Viral: Η Κολομβία νίκησε 2-1 την Ιαπωνία σε φιλικό που έγινε στο Τόκιο με ένα από τα τρία γκολ να ήταν εντυπωσιακό.

Viral: Ο Χάμες Ροντρίγκες μπορεί να ήταν εκτός αποστολής της Κολομβίας, αλλά αποθέωσε την γκολάρα που έβαλε ο Σάντος Μπορέ στο 61′. Ήταν με ανάποδο ψαλίδι από σχετικά μεγάλη απόσταση.

Ο εξτρέμ της Μπράιτον Καόρου Μιτόμα είχε δώσει το προβάδισμα στους Ιάπωνες στο τρίτο λεπτό. Καθώς κατάφερε με κεφαλιά να κερδίσει τον Καμίλο Βάργκας. Ο Τζον Ντουράν ισοφάρισε 12 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου (33’) , σε μία από τις λιγοστές επιθέσεις των Κολομβιανών στο πρώτο 45λεπτο.

Σε άλλο φιλικό ο Ιν-μπέομ Χουάνγκ σκόραρε στη φιλική αναμέτρηση της Νότιας Κορέας με την Ουρουγουάη στη Σεούλ. Αλλά η ομάδα της Νότιας Αμερικής ήταν εκείνη που έφτασε στη νίκη (2-1).

Οι Ουρουγουανοί άνοιξαν τις αποστάσεις στο σκορ στο «Seoul World Cup Stadium» μόλις στο 10’ με τον Κόατες. Αλλά ο μέσος του Ολυμπιακού. Ο οποίος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Ισοφάρισε έξι λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης (51’), ύστερα από πάσα του Λι-Κι-Γε.

Ο μέσος της Λάτσιο Ματίας Βεσίνο ήταν εκείνος που διαμόρφωσε (63’) το τελικό σκορ, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Μαρσέλο Μπρόλι.

Στο μεταξύ ο Κάρλο Αντσελότι είναι ο εκλεκτός της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Βραζιλίας (CBF). Και κάθε άλλος υποψήφιος…μπαίνει στην άκρη, μέχρι τις διαπραγματεύσεις με τον 63χρονο Ιταλό προπονητή της Ρεάλ Μαδρίτης. Που θα γίνουν τον επόμενο μήνα.

Αυτό αναφέρει σήμερα η εφημερίδα της Βραζιλίας «O’ Globo». Σημειώνοντας ότι ο πρόεδρος της CBF Εντνάλντο Ροντρίγκες, επέστρεψε στη Βραζιλία. Αφού συνόδευσε την εθνική στην Ταγγέρη για το φιλικό με το Μαρόκο. Και ξεκίνησε το σχεδιασμό της αποστολή για να εξασφαλίσει την υπογραφή του Κάρλο Αντσελότι.