You are currently viewing Viral: Απίθανο γκολ έβαλε ο Γιακουμάκης στο MLS της Αμερικής (vid)

Viral: Ο Γιώργος Γιακουμάκης έγινε θέμα στην Αμερική με την γκολάρα που έβαλε στο MLS για λογαριασμό της Ατλάντα.

Viral: Πιο συγκεκριμένα η Ατλάντα νίκησε 4-0 το Κολοράνο για το MLS της Αμερικής. Ο Γιακουμάκης έβαλε ένα γκολ που χαρακτηρίστηκε απίθανο. Για τον οποίο ήταν το 6ο για φέτος.

Ο Γιακουμάκης έφυγε στον ανοιχτό χώρο και υποδέχθηκε την πάσα του Μπρουκς Λένον για να σκοράρει.

Ήταν όμως ο τρόπος που τα έκανε όλα αυτά, αφού αρχικά έκανε κοντρόλ με το στήθος. Στην συνέχεια την πέρασε πάνω από τον τερματοφύλακα πετώντας την στον… Θεό. Και στο τέλος σκόραρε, ουρλιάζοντας στην συνέχεια για να πανηγυρίσει.

Αυτό ήταν το 6ο γκολ του Γιακουμάκη την φετινή σεζόν στο MLS. Με τον διεθνή επιθετικό να έρχεται από τον πάγκο στο 53ο λεπτό του αγώνα. Αφού ήταν μόλις το δεύτερο παιχνίδι του μετά την επιστροφή του από τον τραυματισμό του – και να δείχνει την κλάση του στο τέλος.

Μετά από 13 αγωνιστικές, η Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας. Με 21 βαθμούς και απολογισμό έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Ενώ προηγείται με 27 βαθμούς η ομάδα του Σινσινάτι.

Προηγούμενο γκολ του Έλληνα επιθετικού ήταν στην εντός έδρας νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ επί των Σικάγο Φάιαρ με 2-1.

Ο 28χρονος Ελληνας διεθνής επιθετικός, που «έφτασε» στο γκολ για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι. Και είναι ο πρώτος παίκτης στη σεζόν που πετυχαίνει κάτι τέτοιο.  Άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό.

Στη συνέχεια όμως στάθηκε άτυχος καθώς στο 53ο λεπτό συγκρούστηκε με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Και αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρηση.