You are currently viewing Viral: Η απίθανη και για ρεκόρ Γκίνες πρόκριση της Σέφιλντ Γουένσντεϊ – Τρομερή η αντίδραση των φιλάθλων (vids)

Viral: Για ρεκόρ Γκίνες είναι αυτό που έκανε η Σέφιλντ Γουένσντεϊ στην League 1 της Αγγλίας αναφορικά με ρεβάνς αγώνα μπαράζ ανόδου.

Viral: Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ υποδέχθηκε την Πίτερμπρο από την οποία είχε ηττηθεί 4-0 στο πρώτο ημιτελικό playoffs ανόδου της League 1. Κι όμως έκανε την ανατροπή για να προκριθεί στον τελικό!

Με το σκορ να γίνεται 5-1 στην παράταση και τελικά τις «κουκουβάγιες» να νικούν 5-3 στα πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Σμιθ (9’) και Γκρέγκορι (25’). Με τον Τζέιμς να τους γεμίζεις με ακόμη περισσότερες ελπίδες στο 71’.

Η λύτρωση ήρθε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Πάλμερ έκανε το 4-0 και έστειλε το ματς στο έξτρα ημίωρο.

Εκεί, το αυτογκόλ του Γκρέγκορι (105’) πάγωσε το Χίλσμπορο. Ωστόσο ο Πέτερσον έκανε το 5-1 επτά λεπτά αργότερα, με την πρόκριση να κρίνεται στα πέναλτι.

Η Σέφιλντ έκανε το 5/5, η Πίτερμπρο είχε μία χαμένη εκτέλεση και κάπως έτσι, το τελικό 5-3 έστειλε στον τελικό τους γηπεδούχους – με μία εκ των Μπόλτον ή Μπάρνσλεϊ να είναι η αντίπαλος.

Απίστευτα τα όσα έγιναν μετά το τέλος της αναμέτρησης με παίκτες και οπαδούς…