You are currently viewing Viral: Η απίστευτη ανατροπή της Βέρντερ Βρέμης που το 0-2 στο 89′ το έκανε 3-2 έκανε τον γύρο του κόσμου (vids)

Viral: Τρομερό αυτό που έκανε η Βέρντερ Βρέμης στο εκτός έδρας ματς με την Ντόρτμουντ όπου στο 89′ έχανε με 2-0.

Viral: Κι όμως τελικά η Βέρντερ Βρέμης επικράτησε με 3-2 για να πάρει μια μεγάλη και ιστορική νίκη κόντρα στην Ντόρτμουντ. Με βάση την εξέλιξης της, αφού όλα έγιναν στο φινάλε.

Οι Βεστφαλοί -χωρίς να το αξίζουν, αφού δεν έπαιξαν καλά και δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις. Προηγούνταν 2-0 ως το 89΄ με γκολ του Μπραντ και του Γκερέιρο, όμως οι νεοφώτιστοι έκαναν το απίστευτο.

Αφού ο Μπιουκάναν μείωσε στο 89΄. Η ομάδα της Βρέμης σκόραρε δις στις καθυστερήσεις. Με τον Σμιτ και τον Μπερκ, και πήρε ένα τεράστιο «διπλό». Υποχρεώνοντας παράλληλα τη Ντόρτμουντ στην πρώτη φετινή της ήττα.

Σε δεινή θέση βρίσκεται η Λεβερκούζεν, η οποία πραγματοποιεί τραγικό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα. Έχασε με… κάτω τα χέρια από τη Χοφενχάιμ (3-0). Μέσα στην «Μπάι Αρένα» και παραμένει ουραγός, χωρίς βαθμό μετά από τρία ματς.

Η Φράιμπουργκ πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Στουτγκάρδης, χάρη σε γκολ του Γκρίφο. Για τους γηπεδούχους, ο Ντίνος Μαυροπάνος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο. Και μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοσφαρίσει στο 35΄, με κεφαλιά που απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας.

Με γκολ του Λι στις καθυστερήσεις, η Μάιντς πέρασε νικηφόρα από το Αουγκσμπουγκ (2-1). Ενώ Βόλφσμπουργκ και Σάλκε έμειναν στο 0-0. Με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι και τους γηπεδούχους να βλέπουν ένα γκολ του Γκιλαβογκί να ακυρώνεται από το VAR.

Στην κορυφή της Bundesliga (μέχρι να παίξει η Μπάγερν) αναρριχήθηκε η Ουνιόν Βερολίνου. Η ομάδα της γερμανικής πρωτεύουσας επικράτησε 2-1 της Λειψίας. Με τέρματα των Σιεμπατσέου και Μπέκερ. Και έφτασε τους επτά βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές, όσους έχουν επίσης η Γκλάντμπαχ και η Μάιντς. Οι «ταύροι», που μείωσαν προς το τέλος με τον Ορμπαν, γνώρισαν την πρώτη τους ήττα μετά από δύο ισοπαλίες και έμειναν χαμηλά στην κατάταξη.