You are currently viewing Η Βέροια επικράτησε εύκολα με 3-1 τον Ηρακλή!
Η Βέροια πέτυχε πολύτιμη εντός έδρας νίκη 3-1 με τον Ηρακλή. Και Έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για τη κατάληψη της 1ης θέση στη κατάταξη.

Η Βέροια από την αρχή μέχρι και το τέλος, ήταν σοβαρή δεν υποτίμησε αλλά και δεν άφησε να μπει στη διεκδίκηση του ματς τον Ηρακλή και έφτασε στην εύκολη επικράτηση με 3-1. Έτσι μεγάλωσε τη διαφορά στους 11 βαθμούς από τη 2η Λάρισα στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγωνιστικό χώρο, αφού μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Γιακουμάκη. Ενώ στο 10ο λεπτό διαμόρφωσαν εύκολα το 2-0, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά.

Στη συνέχεια και με τη ψυχολογία στα ύψη, η ομάδα του Δερμιτζάκη είχε και άλλες ευκαιρίες, αλλά όλες σταμάτησαν απάνω στον Παλαβράκη, Έτσι το τρίτο τέρμα ήρθε στο 45ο λεπτό με το συνήθη ύποπτο τον Πασά.

Στο δεύτερο μέρος, οι Κυανόλευκοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και 46ο λεπτό μείωσαν στο σκορ με τον Ντένζελ. Ωστόσο στη πορεία του αγώνα δεν βρήκαν κάποιο άλλο τέρμα, ώστε να μπουν ακόμη και στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. Έτσι το τέλος του αγώνα, βρήκε την ομάδα της Βέροιας, να φτάνει σε άλλη μία νίκη, με αποτέλεσμα να κάνει το αποφασιστικό βήμα για τη πρωτιά στο Βόρειο όμιλο.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης (72? Παπαχρήστος), Σκόνδρας, Δημόπουλος, Οικονόμου (86? Μαραγκός), Μούργος (67? Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (86? Μπλέτσας), Φοφανά (67? Πόζογλου), Πασάς.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Μανωλάκης (46 Γιουμπιτάνα), Πανάγου, Α. Παπαστεριανός, Χρουσιέλ, Πατράλης, Νταμιάν, Άλεξιτς (79 Βιτίνιο), Καρτσαμπάς (46? Μπαστακός), Τομάς, Τότσκα (46 Πήλιος).