You are currently viewing Βαλένθια: Δεν τα κατάφερε με την Μαγιόρκα!
Η Βαλένθια γλύτωσε στις καθυστερήσεις, την ήττα από την Μαγιόρκα με 2-2. Ωστόσο συνέχιζε τις χαμηλές πτήσεις στη La Liga.

Το πρώτο μέρος, κύλησε εφιαλτικά για τις Νυχτερίδες, αφού οι Νησιώτες πέτυχαν δύο τέρματα σε διάστημα 6 λεπτών στο 32ο λεπτό με τον Άνχελ και στο 38ο λεπτό με αυτογκόλ του Ντιακαμπί.

Έτσι οι γηπεδούχοι εν μέσω αποδοκιμασιών, πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 0-2 από τη Μαγιόρκα.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες της Βαλένθιας, μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν πολύ ψηλά, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την εξαιρετική άμυνα των φιλοξενούμενων.

Ωστόσο η λύτρωση, ήρθε για τις Νιχτερίδες, αφού πέτυχαν στις καθυστερήσεις και σε διάστημα 6 λεπτών πέτυχαν δύο τέρματα, πρώτα με τον Γκιέδες στο 93ο λεπτό και με τον Γκαγιά στο 98ο λεπτό.

Έτσι με το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι απώλεσαν άλλους δύο βαθμούς και παρέμειναν στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.