You are currently viewing «Τυφώνας» Σβίοντεκ, κέρδιζε εύκολα τη Σαμπαλένκα!
Η Σβίοντεκ επικράτησε με πολύ εύκολο τρόπο 2-0 τη Σαμπαλένκα. Και προκρίθηκε άνετα στο μεγάλο τελικό της Ρώμης.

Η Σβίοντεκ ήταν άκρως εντυπωσιακή, απέναντι στη Σαμπαλένκα. Καθώς δεν την άφησε σε κανένα σημείο του αγώνα να βγάλει αντίδραση, με αποτέλεσμα να φτάσει πολύ εύκολα στην νίκη με 2-0 σετ ( 6-2, 6-1). Και να προκριθεί με εντυπωσιακό τρόπο σε άλλο ένα τελικό μεγάλης διοργάνωσης.

Η Σβίοντεκ στο πρώτο σετ, ήταν άκρως εκπληκτική και μάλιστα άκρως αποτελεσματική στις επιθέσεις της. Αφού η Σαμπαλένκα κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ μέχρι το 3-1. Στη συνέχεια με απόλυτη συγκέντρωση, σωστές άμυνες και τεράστια αποτελεσματικότητα στους πόντους, έφτασε άνετα στο 6-2.

Στο δεύτερο σετ η Λευκορωσίδα τενίστρια, προσπάθησε να βγάλει μία μεγάλη αντίδραση. Ωστόσο δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις αυτής της εξαιρετικής αθλήτριας, αλλά με πολύ μεγάλη ψυχολογία που είχε και ήταν η Σβίοντεκ. Αφού ήταν απίστευτη, καθώς κατάφερε να προηγηθεί με 4-0. Ενώ στη συνέχεια παράτησε το ματς η Σαμπαλένκα, με αποτέλεσμα να φτάσει στο 6-1, κάνοντας το 2-0 στα σετ.

Έτσι πέρασε στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης. Όπου εκεί θα βρει μία από το άλλο ζευγάρι ανάμεσα στη Τζάμπερ η την Καλίνινα. Με όποια μάλιστα βρεθεί αντιμέτωπη, θα είναι μία πολύ ενδιαφέρουσα μάχη, όπου θα κριθεί στη λεπτομέρεια.