You are currently viewing Τσαλίκης: Πούλαγε «βρώμικο» έξω από το Καραϊσκάκη με μπουφάν του Ολυμπιακού (vid)

Ο Γιώργος Τσαλίκης βρέθηκε στο Καραϊσκάκη για να δει από κοντά το ντέρμπι Ολυμπιακός-Άρης για την Super League.

Μια ιδιαίτερη Κυριακή ήταν αυτή που πέρασε ο Τσαλίκης. Ο γνωστός τραγουδιστής αποφάσισε να δει από κοντά το Ολυμπιακός-Άρης για την Super League. Πήγε στο Καραϊσκάκη, αλλά δεν έκανε μόνο αυτό.

Βρέθηκε και σε μια από τις υπαίθριες καντίνες που είναι στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου. Πέρασε στην θέση του ψήστη κι έβγαλε ένα χιουμοριστικό βίντεο.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Γιώργος Τσαλίκης (@tsalikisgiorgos)

Στα του αγώνα ο Ολυμπιακός νίκησε δύσκολα με 1-0 τον Άρη. Η ομάδα του Μίτσελ Γκονζάλες έμεινε μόνη της στην τρίτη θέση και στο -3 από την ΑΕΚ. Υποχρεώνοντας τον Άρη στη δεύτερη ήττα στα τρία τελευταία παιχνίδια του.

Το πρώτο μέρος θα το ξεχνούσαν όλοι γρήγορα, αν δεν ήταν για τη φάση του 43ου λεπτού.

Ο Μπράντλεϊ Μαζικού έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού. Πέρασε την μπάλα από τους Ολεγκ Ρέαμπτσιουκ και Σωκράτη Παπασταθόπουλο. Με τον Βλάντιμιρ Νταρίντα να τη στέλνει στα δίχτυα του Αλέξανδρου Πασχαλάκη.

Ο βοηθός έφυγε για τη σέντρα, αλλά το VAR είχε άλλη άποψη. Μιας και ο Τσέχος μέσος ήταν σε θέση οφσάιντ, με το γκολ να ακυρώνεται.

Το γκολ του Μασούρα

Άλλο ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μίτσελ πέρασε στο ματς τον Μασούρα. Και ο διεθνής Έλληνας εξτρέμ σκόραρε 56 δευτερόλεπτα έπειτα από την είσοδό του στο γήπεδο. Με το κεφάλι μετά τη σέντρα του Χάμες Ροντρίγκες.

Θέλοντας να εκμεταλλευτούν το momentum, οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν. Στο 50 ο Μπακαμπού έκανε σουτ κι έδιωξε δύσκολα ο Κουέστα. Εντυπωσιακή, ήταν η επέμβαση του Ισπανού τερματοφύλακα στο 71’. Στο κοντινό πλασέ του Πεπ Μπιελ – που έκανε υπέροχη ατομική ενέργεια. Με τον Μασούρα να μην μπορεί με προβολή να στείλει στη συνέχεια την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα.

Το 1-0 δεν άλλαξε ως το τέλος. Με τις δυο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Τετάρτη (18/1). Στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.