You are currently viewing Τρομερός Όφη, άλωσε το Αγρίνιο!
Ο Όφη πέρασε με το διπλό 1-2 από την έδρα του Παναιτωλικού. Και πανηγυρίζε το πρώτο νικηφόρο  αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα.

Ο Όφη πέρασε με το διπλό 1-2 από την έδρα του Παναιτωλικού. Και πανηγυρίζε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με το Παναιτωλικό να βρίσκει μόλις στο 7ο λεπτό το γκολ με δράστη τον Καρέλη.

Στη συνέχεια όμως οι παίκτες του Όφη. πήραν μέτρα στο γήπεδο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο ματς, με αυτογκόλ του Μαλή, όπου προέρχονταν από ωραία ενέργεια του Λάμπρου.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές καταστάσεις για γκολ. Και έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος οι Κρητικοί, μπήκαν πιο δραστήριοι στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 59ο λεπτό μετά από εκτέλεση πέναλτι που εκτέλεσε ο Νέιρα και να πραγματοποιήσουν τη μεγάλη ανατροπή.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες, ωστόσο δεν μπόρεσαν να τη μετουσιώσουν σε κάποιο τέρμα. Έτσι έμεινε μέχρι το τέλος αυτό το αποτέλεσμα. Με τους Κρητικούς να φεύγουν από το Αγρίνιο με τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Super League.

Έτσι οι Κρητικοί, έδειξαν πως με τις επιστροφές του Μεγιάδο και του Τοράλ, πως θα βρουν το δρόμο τους και θα φτάσουν και σε άλλες ισάριθμες επιτυχίες.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας – Λούι, Μαλής, Βργκοτς, Αντούνες – Τσιγγάρας, Βαρόνε – Μόρσεϊ, Καρέλης, Ντουάρτε – Βέργος.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί – Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάνης – Μεγιάδο, Γκαγέγκος – Τοράλ, Νέιρα, Λάμπρου – Φαν Ντάινεν.