You are currently viewing Τρομερός Λεβαδειακός, κέρδιζε το Αιγάλεω!
Ο Λεβαδειακός πέτυχε την εκτός έδρας νίκη 1-2 με το Αιγάλεω. Και βρίσκεται μία ανάσα από την κατάκτηση της πρωτιάς στο πρωτάθλημα.

Ο Λεβαδειακός δυσκολεύτηκε πολύ, στην έδρα της σκληροτράχηλης ομάδας του Αιγάλεω. Καθώς βρέθηκε να χάνει με 1-0. Ωστόσο με το χαρακτήρα της μεγάλης ομάδας, πέτυχε εν τέλι την μεγάλη ανατροπή με 1-2. Και πλέον είναι ένα βήμα μακριά από την εξασφάλιση της πρωτιάς στο νότιο όμιλο της Super League 2.

Το Αιγάλεω μπήκε πολύ ψυχωμένα στον αγωνιστικό χώρο, αφού λόγω της έδρας της άσκησε πολύ μεγάλη πίεση στους Βιωτούς. Με αποτέλεσμα να πετύχει το γκολ στο 35ο λεπτό με τον Αρνανέλλη. Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων, καθώς στο 40ο λεπτό ισοφάρισε με κεφαλιά του Σιμελίδη. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε ισόπαλο με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν έτοιμοι για να βρουν το γκολ και να πάρουν την μεγάλη και σημαντική νίκη. Έτσι στο 52ο λεπτό έφτασαν μία ανάσα από το γκολ, αλλά η κεφαλιά του Μπαρμπόζα βρήκε το δοκάρι του Σικαλιά.

Ωστόσο αυτό που δεν κατάφερε να κάνει ο Μπαρμπόσα, το έκανε ο Μυτίδης στο 77ο λεπτό, ανατρέποντας το αποτέλεσμα και βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Έτσι αυτό 1-2, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Έτσι κατάφεραν να αποδράσουν με το τεράστιο διπλό, όπου τους φέρνει αγκαλιά με τη πρωτιά στο πρωτάθλημα.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος (56? λ.τ Δαχτυλίδης), Παπανικόλας, Καλύβας, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Τσιλιγκίρης (56? Παυλής), Αρναρέλλης (78? Ντρενογιάννης) και Τριμμάτης (73? Σταματάκης).

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μουτίνιο (82 Νίκας), Μπαρμπόσα (60 Μυτίδης), Μεχία, Χάμοντ, Πολέττο, Βήχος, Τζημόπουλος, Συμελίδης (75 Βρακάς) και Μπαχανάκ.