You are currently viewing Tρομερός Ιωνικός, άλωσε την έδρα του ΟΦΗ!
Ο Ιωνικός πέτυχε τεράστια νίκη 2-3 στην έδρα του ΟΦΗ. Και ξεκίνησε εντυπωσιακά τη διαδικασία των Play Out στο πρωτάθλημα.

Oι δύο ομάδες, ήθελαν πολύ αυτή τη νίκη, ώστε ξεκινήσουν πολύ δυνατά αυτή τη μεγάλη διαδικασία. Ωστόσο η ομάδα που χαμογέλασε, ήταν η ομάδα του Ιωνικού, αφού με μεγάλη ψυχή πέτυχε τεράστια νίκη με 2-3. Και αποσπάστηκε στο +11 από τη ζώνη του υποβιβασμού σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με την ομάδα της Νίκαιας να μπαίνει πολύ δυνατά, να έχει μεγαλύτερη φρεσκάδα και πάθος από ότι οι Κρητικοί. Για αυτό το λόγο πέτυχαν το 0-1 στο 10ο λεπτό με σκόρερ τον Ρομάο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με τη μεγάλη ψυχολογία που είχαν από το 0-1. Βρήκαν και 2ο τέρμα στο 39ο λεπτό με τον Μύγα. Έτσι το τέλος του πρώτου μέρους, βρήκε την ομάδα του Σπανού, να προηγείται με σκορ 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι Κρητικοί μπήκαν πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα στο 47ο λεπτό να μειώσουν το σκορ σε 1-3 με σκόρερ τον Ντε Γκουζμάν. Μάλιστα 9 λεπτά και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό βρήκαν και δεύτερο τέρμα, αυτή την φορά με τον Ντουρμισάι. Έτσι ξαναμπήκαν πολύ δυνατά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Ωστόσο παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να φτάσουν στην μεγάλη ισοφάριση, δεν τα κατάφεραν και το 2-3, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τη σπουδαία αυτή νίκη μέσα στις αποσκευές τους.