You are currently viewing Τρομερή η Βιγιαρεάλ, επικράτησε εύκολα της Εσπανιόλ!
Η Βιγιαρέαλ είχε εύκολο μεσημέρι, αφού επικράτησε στην έδρα της 5-1 την Εσπανιόλ. Και βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα.

Η Βιγιαρεάλ είχε εύκολο μεσημέρι, αφού επικράτησε στην έδρα της 5-1 την Εσπανιόλ. Και βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα.

Η Βιγιαρεάλ είχε μεγάλες ορέξεις σήμερα, με αντίπαλο την Εσπανιόλ. Αφού κατάφερε με τρομερό τον Πίνα, όπου πέτυχε τέσσερα γκολ, να φτάσει εύκολα στη νίκη με 5-1. Και να δώσει συνέχεια στις τρομερές εμφανίσεις στη κατηγορία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε φανταστικά για τους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 14ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με τον Πίνα. Στο 20ο λεπτό βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά ο Ισπανός ποδοσφαιριστής. Ενώ και στο 45ο λεπτό με τρίτο προσωπικό γκολ έκανε το 3-0. Και έγινε ο νεότερος ποδοσφαιριστής, που σκοράρει με χατ τρικ στην ιστορία του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πίνα δεν σταμάτησε στα τρία τέρματα, αφού κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα στο 53ο λεπτό, με αποτέλεσμα να κάνει το 4-0.

Οι Καταλανοί στη συνέχεια μείωσαν στο 65ο λεπτό το σκορ σε 4-1 με δράστη τον Μπάρε. Όμως οι παίκτες του Κίτρινου υποβρύχιου κατάφεραν βρουν και πέμπτο τέρμα στο 86ο λεπτό με σκόρερ τον Ντία.

Έτσι στο φινάλε του αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επικρατήσουν πολύ εύκολα επί του συγκεκριμένου αντιπάλου, με αποτέλεσμα να φτάσουν σε απόσταση βολής από τη 4η Ατλέτικο Μαδρίτης.