You are currently viewing Τρομερή η Τσέλσι, διέλυσε την Νόριτς!
Η Τσέλσι ήταν εντυπωσιακή, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Νόριτς, αφού επικράτησε εύκολα με 7-0 και εδραιώθηκε στη κορυφή της κατάταξης.

Οι Μπλε του Λονδίνου, έδειξαν πως μπορούν χωρίς τον Λουκάκου και τον Βέρνερ. Άφού είχαν τον Μέισον Μάουντ σε μεγάλη μέρα, καθώς πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση και πέτυχε τρία τέρματα. Έτσι έφτασαν στην άνετη νίκη με 7-0 επί της Νόριτς.

Η Τσέλσι μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού φιλοδώρησε με 3 γκολ μέχρι την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου, την ομάδα του Φαρκέ, με σκόρερ τους Μάουντ ( 13ο λεπτό ), Χάντσον Οντόι ( 23ο λεπτό ) και τονσι Τζέιμς ( 42ο λεπτό ).

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε με την ομάδα του Τούχελ να συνεχίζει το ξέφρενο πάρτι. Αφού πέτυχε άλλα τέσσερα γκολ. Με σκόρερ τον Τζίλγουελ ( 57ο λεπτό ), Αάρον ( 62ο λεπτό ) και πέτυχ άλλα δύο τέρματα ο Μάουντ στο ( 85ο λεπτό ) και ( 91ο λεπτό ) αντίστοιχα.

Έτσι οι Λονδρέζοι, με αυτή την εύκολη επικράτηση. Κρατήθηκαν στη κορυφή της κατάταξης. Ενώ από την άλλη η Νόριτς, παρέμεινε στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΤΣΕΛΣΙ: Μεντί, Ρούντιγκερ, Σίλβα, Τσαλόμπα, Ζορζίνιο (64? Λόφτους-Τσικ), Κόβασιτς, Τσίλγουελ, Τζέιμς, Μάουντ, Οντόι (70? Ζίγες), Χάβερτς (70? Μπάρκλεϊ)

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Γκίμπσον, Χάνλεϊ, Κάμπακ, Άαρονς, Νόρμαν, Λέες-Μελού (46? Ρασίτσα), ΜακΛιν, Γιαννούλης (46? Ουίλιαμς), Πούκι, Σάρτζεντ (69? Ομομπαμιντέλε)