You are currently viewing Τρομερή η Σέλτικ, κέρδιζε εύκολα την Μάδεργουελ!
H Σέλτικ επικράτησε στην έδρα της 6-0 την Μάδεργουελ. Και ολοκλήρωσε με το καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Η Σέλτικ ήταν εντυπωσιακή για άλλη μία φορά στο σπίτι της, αφού δεν άφησε να μπει η αντίπαλος της σε κάποιο σημείο του ματς στη διεκδίκηση του αγώνα. Έτσι έτσι εν τέλος κατάφερε να φτάσει εύκολα στη νίκη με το ευρύ 6-0. Και με αυτό τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι παίκτες της Σέλτικ, στο πρώτο μέρος ήταν απόλυτοι πρωταγωνιστές από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Αφού βρήκαν το εκπληκτικό ρυθμό που είχαν κάθε φορά που αγωνιζόντουσαν στο σπίτι τους. Έτσι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Φουρουχάσι. Ενώ μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, βρήκαν άλλα δύο τέρματα, πρώτα στο 40ο λεπτό με δράστη τον Τούρνσπουλ και στο 45ο λεπτό πάλι για ακόμα μία φορά με τον Φουρουχάσι.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, δεν σταμάτησαν σε αυτό το 3-0, καθώς πίεσαν ακόμα περισσότερο και βρήκαν άλλα τρία τέρματα. Το πρώτο μπήκε στο 59ο λεπτό με το Ζότα, στο 68ο λεπτό βρήκε δίχτυα ο Γιακουμάκης, αλλά και στις καθυστερήσεις του αγώνα σκόραρε άλλη μία φορά ο Έλληνας επιθετικός. Έτσι στο τέλος έφτασαν σε αυτή την εύκολη νίκη. Και εν τέλι τερμάτισαν στη κορυφή του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα από τη νέα χρονιά να αγωνισθεί στο Champions League.