You are currently viewing Τρομερή Νίκη Βόλου, κέρδιζε 1-0 την Καρδίτσα!
Η Νίκη Βόλου πέτυχε την εντός έδρας νίκη 1-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Και πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο στη Super League 2.

Η Νίκη Βόλου. Ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Θεσσαλίας, με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας. Έτσι στο φινάλε πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο, μαζί με τον κόσμο της και βρήκε πάλι τη χαμένη αυτοπεποίθηση ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε πολύ συγκινήσεις, μπροστά από τις δύο εστίες. Αφού οι δύο αντίπαλοι, έδωσαν προτεραιότητα στα αμυντικά τους καθήκοντα και δεν είχαν πολλές ευκαιρίες.

Έτσι οι δύο μονομάχοι, πήγαν με το 0-0 στην ανάπαυλα του πρώτο μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να έχουν πολλές καταστάσεις μπροστά από την εστία του Γκέκα, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο τέρμα.

Έτσι 12 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ματς και συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ που έψαχναν με χρυσό σκόρερ τον Βλαχομήτρο. Και στο 82ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι δέχθηκαν την κόκκινη κάρτα, όπου την αντίκρισε ο Μπιανκόνι.

Για αυτό το λόγο, οι Βολιώτες κράτησαν πολύ εύκολα το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε του αγώνα, Έτσι πανηγύρισαν τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος,Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Αλιατίδης (Γκαρσία 55′, Παναγιωτίδης 90′), Τσουκαλάς, Κυριακίδης, Κάσσος, Μιράντα (Βλαχομήτρος 65′), Ροχάνο (Μπόσιο 90′).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος, Λαρρέα, Λαγός (Βιντάλ 86′), Πλέγας, Κουτσιανικούλης (Πολίτης 1′, Μανιός 75′), Μπενγκοά (Kλάους 75′), Μπιανκόνι.