You are currently viewing Τρομερή ματσάρα και 3-3 στο Ολίμπικο!
Η Λάτσιο με την Έμπολι, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3. Σε ένα παιχνίδι, όπου είχε εκατέρωθεν φάσεις και πολλές εναλλαγές στο σκορ.

Η Λάτσιο έφτασε ένα βήμα από μεγάλο κάζο στην έδρα της, απέναντι στην Έμπολι. Ωστόσο ο Μιλένκοβιτς Σάβιτς την έσωσε στο τέλος και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3. Έτσι έχασε την ευκαιρία να μπει μέσα στη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για την Λάτσιο, αφού η ομάδα της Έμπολι, κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ στο 5ο λεπτό με σκόρερ τον Μπαιράμι. Ενώ κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα στο 14ο λεπτό, αυτή τη φορά με σκόρερ Σιμόν Ζουρκόβσκι.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια κατάφεραν στο 20ο λεπτό να μειώσουν στο σκορ με το συνήθη ύποπτο τον Ιμόμπιλε. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, η ομάδα του Ιντζάγκι δεν κατάφερε να φέρει στα ίσια το ματς. Για αυτό το λόγο πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ.

Οι Λατζιάλι μπήκαν πολύ δυναμικά στο δεύτερο μέρος, αφού αύξησαν την πίεση τους, έψαξαν για την ισοφάριση, είχαν ευκαιρίες. Ωστόσο το γκολ ήρθε στο 66ο λεπτό με τον μόνιμο σκόρερ τον Τσίρο Ιμόμπιλε.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν από την ισοφάριση, με αποτέλεσμα να μπουν πάλι μπροστά στο σκορ στο 75ο λεπτό με τον Φεντερίκο Ντι Φραντζέσκο.

Έτσι οι γηπεδούχοι μέχρι το φινάλε του αγώνα, είχαν την προτοβουλία των κινήσεων, έψαξαν συνεχώς το γκολ της ισοφάρισης και το βρήκαν στο 94ο λεπτό με σκόρερ τον Μιλένκοβιτς Σάβιτς.

Για αυτό το λόγο παρέμεινε μέχρι το τέλος, αυτό το αποτέλεσμα. Με τους Λατζιάλι να μην μένουν ευχαριστημένοι, αφού έχασαν την ευκαιρία, να βρεθούν στη πεντάδα του πρωταθλήματος