You are currently viewing Τρομερή η Χετάφε, σόκαρε την Ρεάλ Μαδρίτης!
Η Ρεάλ Μαδρίτης έπεσε θύμα έκπληξης από την Χετάφε, αφού ηττήθηκε με 1-0. Και ξεκίνησε με το αριστερό τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης παρά την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Και τις πολλές ισάριθμες ευκαιρίες που είχε. Δεν κατάφερε να αποδράσει με τη νίκη από την έδρα της Χετάφε, αφού ηττήθηκε με 1-0. Και έφτασε στη πρώτη ήττα, μετά από 11 ολόκληρα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το χειρότερο δυνατό τρόπο, για τους φιλοξενούμενους. Αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με σκόρερ τον Αλένια.

Έτσι οι Μερένγκες έπρεπε να συνέλθουν από αυτό το σοκ, καθώς παρέμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ. Έτσι στη συνέχεια άρχιζαν την ασφυκτική πίεση, αφού ήθελαν να φέρουν στα ίσια το ματς πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος.  Με τη σημαντικότερη ευκαιρία να καταγράφεται στο 18ο λεπτό με τον Μόντριτς, αλλά το σουτ που επιχείρησε πήγε στο δοκάρι. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αγριεμένοι στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δυσκολεύτηκαν πολύ στην εξαιρετική άμυνα των γηπεδούχων. Έτσι μόλις μία καλή ευκαιρία είχαν στο 76ο λεπτό με τον Κασεμίρο, αλλά το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σόρια.

Έτσι μέχρι το τέλος, παρέμεινε αυτό το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Με την ομάδα της Χετάφε να φτάνει στη μεγάλη αυτή νίκη, με αποτέλεσμα να αποκτήσει μεγάλη ανάσα και στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Ενώ η ομάδα του Αντζελότι είχε να ηττηθεί εδώ και 11 παιχνίδια στη La Liga.