You are currently viewing Τρομερή Αναγέννηση Καρδίτσας κέρδιζε τον Ολυμπιακό
H Aναγέννηση Καρδίτσας πέτυχε τεράστια εκτός έδρας νίκη 0-1 με τον Ολυμπιακό Β. Έτσι συνέχιζε τις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα.

H Αναγέννηση Καρδίτσας πέτυχε τεράστια εκτός έδρας νίκη 0-1 με τον Ολυμπιακό Β. Έτσι συνέχιζε τις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κλάους Αθανασιάδη. Όπου πέτυχε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση, απέδρασε με το σημαντικό διπλό 0-1 από την έδρα του Ολυμπιακού Β. Έτσι παρέμεινε σε πολύ κοντινή απόσταση από τη κορυφή της κατάταξης.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εξαιρετικά στον αγώνα, πίεσαν από την αρχή του αγώνα τους παίκτες του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα να ανοίξουν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Κλάους Αθανασιάδη.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά, προσπάθησαν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους να βρουν το γκολ, όπου θα έφερναν το ματς στα ίσια, αλλά δεν τα κατάφεραν. Έτσι οι Θεσσαλοί κράτησαν το 0-1 για το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο τώρα οι Ερυθρόλευκοι βγήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο, προσπάθησαν να βρουν το γκολ, αλλά η πίεση και οι ευκαιρίες που έφτιαξαν έπεσαν όλες απάνω στον εκπληκτικό Θεολόγη.

Έτσι η ομάδα του Αμανατίδη, κατάφερε να κρατήσει αυτό το εις βάρος της αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε. Και να φύγει με το διπλό, από μία έδρα όπου δυσκολεύτηκαν όλες οι ομάδες στο πρωτάθλημα

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Καραργύρης, Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής (46? Βοΐλης), Ντόι και Κίτσος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Θεολόγης, Κουτρομάνος, Σταμόπουλος, Βιδάλ, Γκόλιας, Μπάλλας, Πολίτης, Μπενγκόα, Αθανασιάδης, Κοτσώνης και Μπραμπίγια.